Gallup International ընկերության հարցման համաձայն, նախորդ ավելի քան մեկ տարվա ընթացքում Հայաստանում զգալիորեն նվազել է Եվրասիական միության կողմնակիցների թիվը:
Ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի ղեկավար Արամ Նավասարդյանը նշել է, որ եթե 2013-ի ապրիլին Հայաստանում հարցվածների 67 տոկոսն էր կողմ Ռուսաստանի նախաձեռնած միությանը, ապա այս օգոստոսին կողմ է արտահայտվել միայն 57 տոկոսը:
Ընդ որում, հայաստանցիների մեծամասնությունը՝ 64 տոկոսը, դեմ է արտահայտվել, որ Հայաստանը անդամակցի Եվրասիական միությանը առանց Լեռնային Ղարաբաղի:

YEREVAN. – According to a survey by Gallup International, the number of Eurasian Union supporters in Armenia has dropped considerably over the course of the past more than one year.
Gallup International Association’s Armenia Office Director Aram Navasardyan noted that in the case when 67 percent of Armenia’s respondents favored this Russia-initiated union in April 2013, solely 57 percent spoke in favor of it in August 2014.
Furthermore, a total of 64 percent of the residents of Armenia expressed against Armenia’s Eurasian Union accession without Nagorno-Karabakh.