Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 23-ին հանդիպում է ունեցել Ստեփանակերտում անկացված` ՀՀ բժշկական գիտությունների ակադեմիայի արտագնա նիստի մասնակիցների հետ` ակադեմիայի նախագահ Լեւոն Մկրտչյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, արծարծվել են Արցախում առողջապահության զարգացմանը եւ այս ոլորտում հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է ՀՀ բժշկական գիտությունների ակադեմիայի հետ փոխգործակցությունը` նշելով, որ կազմակերպության կողմից Արցախում իրականացվող աշխատանքները եւ երկրին ցուցաբերվող աջակցությունն արդեն իսկ տալիս են դրական արդյունքներ:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 23 мая встретился с участниками проходящего в Степанакерте выездного заседания Академии медицинских наук Республики Армения во главе с президентом академии Левоном Мкртчяном.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, на встрече, в которой принял участие министр здравоохранения НКР Арутюн Кушкян, были затронуты вопросы, касающиеся развития здравоохранения в Арцахе и сотрудничества между двумя армянскими государствами в данной сфере.
Президент Саакян подчеркнул важность взаимодействия с Академией медицинских наук РА, отметив, что проводимые организацией работы в Арцахе и содействие стране уже дают положительные результаты.