Օգոստոսի 4-ի առավոտյան Վասկո քաղաքի «Սադո» բանտից փախել է Հիտլեր անունով 46-ամյա բանտարկյալը, ինչպես նաեւ նրա երկու խցակիցները։
«Երկու մարդ սպանած Հիտլեր Ֆերնանդեսը եւ ոչ պակաս վտանգավոր հանցագործներ Սեբի Ֆերերոն եւ Աբիջիտ Փատիլը կտրել են զուգարանի պատուհանի ճաղավանդակը եւ լուսադեմին՝ մոտավորապես ժամը 3-ին, փախել»,- «The Hindustan Times»-ի հաղորդմամբ՝ հայտարարել է բանտի ղեկավարը։
Նրա խոսքով, նահանգի ոստիկանությունը լայնածավալ որոնողական աշխատանքներ է սկսել։
Հավելենք, որ Հիտլեր Ֆերնանդեսին ձերբակալել էին թալանելու նպատակով մարդ սպանելու համար։ Երկու տարի առաջ նա եւս մեկ հաջող փախուստ է իրականացրել հենց նույն «Սադո» բանտից, ինչից հետո մինչեւ նոր ձերբակալությունը սպանել է Կարնատակա նահանգի Կարվար շրջանում բնակվող մի կնոջ։

Дерзкий побег из тюрьмы Садо в городе Васко совершил в ночь на 4 августа 46-летний заключенный по имени Гитлер, а также два его сокамерника, пишет The Hindustan Times со ссылкой на главу администрации посрамленного пенитенциарного заведения Левинсона Мартинса.
«Убивший двоих человек Гитлер Фернандес, не менее опасный преступник Себи Феррэо и подследственный Абхиджит Патил пропилили решетку на окне в туалете и скрылись в предрассветные часы, примерно около трех утра», - сообщил начальник тюрьмы. По его словам, полиция штата начала широкомасштабную операцию по поимке беглецов.
Добавим, что Гитлер Фернандес был приговорен к пожизненному заключению за убийство с целью ограбления. Два года назад преступник с курьезным именем совершил еще один удачный побег из той же тюрьмы Садо, после чего до нового ареста Гитлер убил женщину в округе Карвар штата Карнатака, передает Newsru.com.