Հաղորդագրությունների փոխանակման Snapchat սոցիալական ծառայության շնորհիվ աշխարհի ավելի քան 6 մլն մարդ ծանոթացել է Հայաստանի տեսարժան վայրերին:
Snapchat-ը սեպտեմբերի 7-ից մեկնարկած իր «Երկրների շաբաթ» անվանումով շարքի առաջին երկիր է ընտրել Հայաստանը: Ցանցի օգտատերերը 4 րոպե տեւողությամբ տեսանյութ են ստեղծել, որը պատմում է Հայոց ցեղասպանության զոհերի «Ծիծեռնակաբերդ» հուշահամալիրի, Մայր Հայաստան հուշարձանի, «Մեգերյան» գորգերի գործարանի, Դանիա-Հայաստանի ֆուտբոլային խաղի, Երեւանի Հանրապետության հրապարակի, Արագածոտնի եւ Լոռու մարզերի մասին:
Ըստ ASBAREZ-ի, Ամերիկայի Հայ երիտասարդաց դաշնակցության ներկայացուցիչները նամակ են ուղարկել Snapchat-ին, որում ներկայացրել են թուրքական շրջանների իրական պատմությունը, ինչպես նաեւ Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ պատմական փաստեր:

Благодаря социальной службе обмена сообщениями Snapchat более 6 миллионов  человек со всего мира ознакомились с достопримечательностями и звуками Армении.
Snapchat выделила Армению в качестве первой страны в своей серии под названием «Неделя стран», которая стартовала 7 сентября. Пользователи Snapchat создали четырехминутное видео с историями о «Цицернакаберде» (Мемориал Геноциду армян), памятнике Матери Армении, заводе ковров «Мегерян», футбольном матче Дания-Армения, площади Республики, Арагацотнской, Аштаракской и Лорийской областях.
Представители Армянской молодежной федерации направили письмо в Snapchat, рассказывающее истинную историю турецких регионов, а также исторические факты относительно Геноцида армян, передает ASBAREZ.