Մի քանի օր է` ադրբեջանցի բաշիբոզուկները շարունակում են հրթիռակոծել մեր հայրենիքի սահմանամերձ գյուղերը: Ադրբեջան ահաբեկչական պետությունը հարձակումներ է իրականացնում նաեւ խաղաղ բնակչության նկատմամբ եւ արդեն իսկ սպանվել են քաղաքացիական երեք անձիք, երեքն էլ կանայք: Այդ մասին ասվում է Սինջար եզդիների ազգային միավորման հայտարարության մեջ:
«Ադրբեջանի գործողությունները նմանվում են Իսլամական պետություն ահաբեկչական խմբավորման գործելակերպին: Մենք` հայաստանաբնակ եզդիներս, դատապարտում ենք Ադրբեջանի ահաբեկչական գործողությունները եւ կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը ձգել Ադրբեջանի սանձերը, հակառակ պարագայում մեզ չմեղադրել Ադրբեջան հորինված պետության ոչնչացման մեջ:
Հայաստանի ամեն քաղաքացի, այդ թվում այստեղ ազատորեն բնակվող ազգային փոքրամասնությունները պատրաստ են մինչեւ արյան վերջին կաթիլը պաշտպանել մեր հայրենիքի սահամանները:
Սահմանին կանգնած հայ, եզդի, ասորի, հույն, քուրդ, ռուս, լեհ, ուկրաինացի մեր եղբայրներին տոկունություն ենք մաղթում, իսկ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությանը կոչ ենք անում անհրաժեշտության դեպքում ստեղծել կամավորական խմբեր եւ զորակոչել նաեւ մեր կազմակերպության ներկայացուցիչներին, որպես Հայկական բանակի զինվորների»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

YEREVAN. – The “National Union of Sinjar Yezidis” NGO of the Republic of Armenia (RA) has issued a statement regarding Azerbaijan’s recent shelling at the border villages of Armenia’s Tavush Province, and during which three civilians were killed.
“Azerbaijan’s actions are like the modus operandi of the Islamic State terrorist group. We, Yezidis living in Armenia, condemn Azerbaijan’s terrorist acts, and call on the international community to tighten Azerbaijan’s reins.
“Each and every citizen of Armenia, including the national minorities living freely here, stands ready to defend the borders of our homeland until the last drop of [our] blood.
“We call on the RA Ministry of Defense to set up volunteer groups if needed, and to also draft the representatives of our organization, as soldiers of the Armenian Army,” the statement specifically reads.