Գիտեմ, որ այս խաղում ուշադրությունը բեւեռված է լինելու իմ վրա։ Այդ մասին Նիս քաղաքի «Ալյանս Ռիվյերա» ստադիոնում հոկտեմբերի 8-ին կայանալիք Ֆրանսիա - Հայաստան ընկերական հանդիպման նախախաղային ասուլիսում նշեց Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ ֆրանսիական «Մարսելի» պաշտպան Գաել Անդոնյանը:
«Դանիայի հետ խաղում առաջին անգամ էի հանդես գալիս ձախ պաշտպանի դիրքում: Վնասվածք ունեի սերբերի հետ խաղում: Վաղվա խաղում կանեմ ամեն ինչ, որպեսզի օգնեմ Հայաստանին: Սա յուրահատուկ խաղ է լինելու ինձ համար: Ընտանիքիս անդամները եւս ներկա են լինելու հանդիպմանը:
Գիտեմ, որ այս խաղում ուշադրությունը բեւեռվելու է իմ վրա, քանի որ այստեղ եմ խաղում: Ցանկանում եմ էմոցիաները դնել մի կողմ եւ խաղալ այն խաղը, որը խաղում ենք միշտ: Ես ծնվել եմ Ֆրանսիայում, բայց ներկայացնում եմ Հայաստանը: Կարծում եմ, որ Ֆրանսիայի հավաքականում խաղում են Եվրոպայի լավագույն ֆուտբոլիստները եւ: Ըստ ինձ՝ Ֆրանսիան ավելի ուժեղ է, քան Պորտուգալիան»,- նշել է Անդոնյանը:

Я знаю, что в игре с Францией внимание будет на меня. Об этом заявил защитник сборной Армении Гаэль Андонян на пресс-конференции накануне матча Франция – Армения в рамках «Евро - 2016».
«В игре с Данией я впервые играл на левой позиции. У меня была травма в игре с сербами. В завтрашнем матче я сделаю всё, чтобы помочь Армении, эта игра будет для меня особой. Члены моей семьи будут на ней присутствовать»,- заявил Андонян.
Игра будет транслироваться по французскому телеканалу TF1. «Я знаю, что внимание будет на меня, потому что я играю здесь. Хочу отложить эмоции и сыграть так, как играем всегда. Я родился во Франции, но представляю Армению. Я думаю, что в сборной Франции играют лучшие футболисты Европы и думаю, что Франция сильнее Португалии»,- отметил футболист.
Напомним, Андонян – уроженец Марселя и воспитанник марсельского «Олимпика», за который в настоящее время выступает.