Գերմանիայի ոստիկանները Հանովերի մարզադաշտի հարեւանությամբ «շտապօգնության» մեքենայի տակ քողարկված բեռնատարում ռումբ են հայտնաբերել: Այս մասին հաղորդում է «Դոժդ» հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով DW Sport-ին:
Associated Press-ի փոխանցմամբ, Հանովերի ոստիկանության ղեկավարը հայտարարել է, որ իշխանությունները չեղյալ են հայտարարել է Գերմանիայի եւ Նիդեռլանդների միջեւ ընկերական ֆուտբոլային խաղը՝ պայթյունի սպառնալիքի մասին հստակ տեղեկություն ստանալուց հետո:
Հիշեցնենք, որ գերմանական Հանովերի մարզադաշտից ընկերական խաղից կարճ ժամանակ առաջ մարդկանց տարհանել էին: Սպասվում էր, որ խաղին հետեւելու են նաեւ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը եւ նախարարների կաբինետի մի շարք անդամներ:

Немецкие полицейские обнаружили бомбу в грузовике, замаскированном под карету «скорой помощи», рядом со стадионом в Ганновере. Об этом сообщает телеканал «Дождь» со ссылкой на DW Sport.
Начальник полиции Ганновера заявил, что власти отменили товарищеский футбольный матч между Германией и Нидерландами, получив «конкретную информацию» об угрозе взрыва, передает Associated Press.
Напомним, стадион АВД-Арена в немецком Ганновере был эвакуирован незадолго до товарищеского матча между футбольными сборными Германии и Нидерландов. На матче ожидались канцлер Германии Ангела Меркель и несколько членов немецкого кабинета министров. Игра была отменена из соображений безопасности.