ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Ադրբեջան կատարած այցի արդյունքներով հանդես կգան համատեղ հայտարարությամբ` քիչ ավելի ուշ: Այդ մասին, ըստ APA գործակալության, հայտարարել է ԵԱՀԿ ՄԽ ֆրանսիացի համանախագահ Բեռնար Ֆասյեն:
«Մենք այսօր շատ ակտիվ հանդիպումներ ենք անցկացրել»,- նկատել է նա՝ նկատի ունենալով հանդիպումներն արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի եւ նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ:
Դիվանագետը հիշեցրել է, որ տարածաշրջան այցից առաջ՝ սեպտեմբերի 6-ին ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները համատեղ հայտարարությամբ կողմերին կոչ էին արել առավել ակտիվ լինել. «դա հանդիպումների ծրագիր էր ընդհուպ մինչեւ դեկտեմբեր»: Հարցին, թե ո՞ւր են մեկնելու Բաքվից՝ Ղարաբա՞ղ, թե՞ Երեւան, Ֆասյեն հայտարարել է, թե առաժմ հայտնի չէ. «Կան մի քանի տարբերակներ: Դա կախված է բազում գործոններից: Դրանցից մեկը եղանակային պայմաններն են»:

The OSCE Minsk Group Co-Chairs will issue a joint statement on the results of their visit to Azerbaijan, French Co-Chair Bernard Fassier said as quoted by APA.
He said that the Co-Chairs held active meetings with President Ilham Aliev and Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Fassie pointed out that before visiting Baku, in their joint statement on September 6 the OSCE MG Co-Chairs proposed an active program to both sides. It is a program of meetings for the next few months, until December. As to where the Co-Chairs plan to go after visiting Baku, Fassier said that no information is available. It depends on numerous factors, weather being one of them, he said.