Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 23-ին այցելել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կառուցվող Աստվածամոր Սուրբ Հովանի Մայր Տաճարի շինհրապարակ եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Արցախի ողջ հավատավոր բնակչությունը մեծ ակնկալիքներով սպասում է մայրաքաղաքի Մայր Տաճարի բացմանը եւ նրա լիարժեք գործունեությանը՝ այն արժեւորելով հոգեւոր դաստիարակության, մշակութային եւ ազգային արժեքների պահպանման տեսանկյուններից: Նախագահի խոսքով՝ նախատեսված ժամկետներում շինարարական աշխատանքների ավարտը կարեւոր է եւ պահանջված:
Նախագահին ուղեկցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил стройплощадку возводимого в Степанакерте Кафедрального собора Покрова Пресвятой Богоматери и ознакомился с ходом проводимых там работ.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс- службе президента НКР, глава государства подчеркнул, что верующее население Арцаха с большой надеждой ожидает открытия и полноценной деятельности Кафедрального собора в столице, отметив  значение этого с точки зрения духовного воспитания, сохранения культурных и национальных ценностей. Президент при этом добавил, что завершение строительных работ в намеченные сроки важно и востребовано.
Президента сопровождали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, мэр Степанакерта Сурен Григорян, министр градостроительства Карен Шахраманян, другие должностные лица.