Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հետմահու պարգեւատրել է հունվարի 9-ին երեկոյան զոհված զինծառայող Արամայիս Ոսկանյանին:
Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի շարքային Արամայիս Ոսկանյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ 2016թ. հունվարի 9-ին` ժամը 21:30-ի սահմաններում, ՊԲ արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանոււ թյան տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1996թ. ծնված Արամայիս Յուրիկի Ոսկանյանը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR, or Artsakh), Bako Sahakyan, signed a decree, reported the Central Information Department of the Office of the NKR President.
Accordingly, Private Aramayis Voskanyan of the NKR Defense Army has been posthumously awarded the Medal for Service in Battle, and in recognition of his bravery shown during the defense of Artsakh’s state border.
Defense Army serviceman Aramayis Voskanyan (born in 1996) had sustained a fatal gunshot wound on January 9 at around 9:30pm, at a military foothold of an NKR Defense Army unit, and as a result of the shots fired by Azerbaijan.
An investigation is underway to find out the details of this incident, informed the press service of the NKR Ministry of Defense.