Չի բացառվում, որ սոցիալական խնդիրների առջեւ կանգնած Ադրբեջանը սրի իրավիճակը սահմանին: Այս մասին, այսօր` հունվարի 27-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Մինասյանը՝ հորդորելով լինել առավել աչալուրջ լինել:
«Ադրբեջանում հուզումներ են առաջացել, ադրբեջանցիները բարձրացնում են ոչ միայն սոցիալական խնդիրներ, այլեւ ազգային: Ես չեմ զարմանա, որ ադրբեջանական կողմը կոնֆլիկտներ սրի սահմանին»,- ասաց նա:
ՀՀԿ-ական պատգամավորի խոսքով` Ադրբեջանի ճգնաժամը մի շերտում չի գտնվում միայն. բացի նավթի խնդիրներից, ադրբեջանական կողմը լարված հարաբերություններ ունի ԱՄՆ-ի հետ, ինչն էլ խնդիրներ է առաջացնում նրանց համար:

Не исключается, что Азербайджан, который столкнулся с проблемами социального характера,  может обострить ситуацию на границе. С таким заявлением на встрече с журналистами 27 января выступил депутат парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении Гагик Минасян.
По словам Минасяна, Азербайджан страдает не только из-за  социальных проблем. «В стране поднимаются не только социальные, но и межнациональные проблемы. Потому я не удивлюсь, если азербайджанская сторона обострит ситуацию на границе», - отметил депутат.
Как считает представитель РПА, Азербайджан сегодня  имеет не только проблему, связанную с нефтью. У страны сложились  напряженные отношения с США, что также создает для Баку проблемы. «Политические возможности Азербайджана в ближайшее время могут пойти на убыль», - отметил Гагик Минасян.