Ոչ ոք իրավունք չունի արհամարհանքով արտահայտվել Հայաստանի կառավարության մասին։ Այս մասին մարտի 16-ին խորհրդարանում ասել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով այն դիտարկմանը, թե Կառավարությունը չի կարողացել ինքնուրույն լուծել Ռուսաստանի հետ գազային բանակցությունների հարցը, եւ խնդիրն իր վրա է վերցրել նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ Պուտինի հետ հանդիպմանը։
«Ոչ ոք իրավունք չունի Կառավարությանը գնահատականներ տալ։ Մենք մեկ թիմ ենք եւ աշխատում ենք մեր կառավարության եւ ժողովրդի համար։ Եթե նախագահը օգնում է մեզ բանակցություններում, դա չի նշանակում, որ Կառավարությունը ապաշնորհ է։ Կառավարությունը շատ լավ է աշխատում եւ կաշխատի»,- ասել է վարչապետը։
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանը մինչեւ այս տարվա մարտի վերջը երկարաձգել էր Հայաստանի համար գազի ցածր գինը (հազար խմ-ի դիմաց 189 դոլարի փոխարեն՝ 165 դոլար) «Գազպրոմ Արմենիայի» վնասները փոխհատուցելու եւ Հայաստանում գազի սակագինը նախկին մակարդակում պահպանելու համար:

YEREVAN. - Nobody has the right to scornfully speak of the Armenian Government.
PM Hovik Abrahamyan told the aforesaid to the journalists in the parliament today, referring to the opinion that the Armenian Government wasn’t able to solve the issue of gas talks with Russia on its own, and President Sargsyan thus took it up at the meeting with Russian President Putin.
“Nobody has the right to assess the Government. We are one team and we work for our Government and people. If the President helps us in the talks, this doesn’t mean at all that the Government is untalented. The Government works and will work very well”, the PM said.
The gas price was temporarily reduced to compensate Gazprom Armenia’s losses due to the Armenian drop of Armenian dram by the end of 2014, as well as to maintain the tariffs for consumers at the previous level. The Armenian side is holding talks with the Russian side over long-term reduction of the price.