Երեւանի Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում բուժում ստացող 39 հիվանդներից 7-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, չորսինը՝ կայուն ծանր: Վիրավորներից 36-ը զինծառայող են, 3-ը՝ ԵԿՄ անդամ: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 11-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց հոսպիտալի պետի բուժգծով տեղակալ Արտաշես Խաչատրյանը:
«Վիրավորներից մեկի ողնաշարում բեկոր կա, նրա վիճակը դեռեւս ծայրահեղ ծանր է: Երբ վիճակը կայունանա, նրան կվիրահատեն, բեկորը կհեռացվի»,- Արտաշես Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով՝ կոմայից դուրս եկած Հայկ Թորոսյանի վիճակը կայունացել է, ներկայումս նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր:

YEREVAN. - 7 out of 39 wounded Armenian servicemen undergoing treatment in the Central Clinical Military Hospital in Yerevan, still remain in the intensive care unit.
Deputy Director of the hospital, Artashes Khachatryan, told journalists that 36 out of 39 wounded are servicemen, three being volunteers.
The condition of three of the wounded is extremely critical, that of another four being critical. According to Khachatryan, the condition of Hayk Torosyan, who has come out of coma, is stable but critical.