Թուրքիայի ՆԳ նախարար Բեշիր Աթալայը սեպտեմբերի 28-ին ընդունել է Իրաքում ԱՄՆ զորքերի հրամանատար, բանակի գեներալ Լլոյդ Օսթինին, հաղորդում է Anadolu-ն:
Անվտանգությանը նվիրված հարցերից բացի, նրանք քննարկել են նաեւ Քրդական բանվորական կուսակցության (PKK) գործունեությունը, վերջերս Թուրքիայի ՆԳ նախարարի այցն Իրաք եւ հյուսիսային Իրաքի տարածաշրջանային կառավարության քուրդ ղեկավար Մասուդ բարզանիի հետ հանդիպումը:
Լլոյդ Օսթինը հանդիպել է նաեւ Թուրքիայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Ըշըք Քոշաներին, ում հետ քննարկել է Իրաքում ստեղծված իրավիճակն ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր, հաղորդում է Trend-ը:

On September 28, Turkish Interior Minister Besir Atalay received Lloyd Austin, Commanding General of United States Forces in Iraq the Anadolu news agency reports.
The officials discussed security issues, as well as the activities of the PKK organization, Atalay’s recent visit to Iraq and his meeting with the leader of the Kurdish Regional Government in northern Iraq, Massoud Barzani.
Austin also met with Chief of Turkish General Staff General Isik Kosaner. The sides discussed the situation in Iraq and regional security issues, Trend News reports.