Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր` հոկտեմբերի 5-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպան Իվան Կուխտան:
Նախագահի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանն անկեղծորեն հետաքրքրված է Ուկրաինայի հետ հարաբերությունների առավել ամրապնդմամբ եւ համագործակցության զարգացմամբ: Նրա հավաստմամբ, այդ հարաբերությունների սերտացման համար իրավապայմանագրային անհրաժեշտ դաշտն արդեն ձեւավորված է, եւ նպաստավոր պայմաններ են ստեղծված երկու երկրների միջեւ փոխգործակցության ընդլայնման համար: Երկրի ղեկավարը նաեւ կարեւորել է միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ համագործակցությունը:
«Ուկրաինայում այժմ տնտեսական եւ քաղաքական լուրջ բարեփոխումներ են ընթանում: Նախագահ Յանուկովիչը մեծ կարեւորություն է տալիս Հայաստանի հետ Ուկրաինայի համագործակցության խորացմանն ու հարաբերությունների առավել ամրապնդմանը»,-Հանրապետության ղեկավարի հետ հանդիպմանն ասել է դեսպան Իվան Կուխտան:
Երկուստեք կարեւորվել է տնտեսական, մշակութային, հումանիտար, միջտարածաշրջանային եւ մի շարք այլ ոլորտներում փոխգործակցությունը, ինչպես նաեւ երկու երկրների գործարարների միջեւ շփումների ակտիվացումն ու այդ նպատակով գործարար համաժողովների անցկացումը:

On October 5, Ukrainian newly appointed Ambassador to Armenia Ivan Kukhta handed over his credentials to President Serzh Sargsyan.
Sargsyan stressed Armenia is sincerely interested in improvement of relations with Ukraine, the RA Presidential press service informed NEWS.am. According to him, there are necessary contractual underpinnings and favorable conditions for expansion of bilateral cooperation. Serzh Sargsyan also attached significance to Armenia-Ukraine cooperation within international agencies.
According to the Ambassador, presently economic and political critical reforms are being implemented in Ukraine and President Viktor Yanukovych attaches great importance to enhancement of relations with Armenia.
The sides also made a point of the economic, cultural, humanitarian and interregional cooperation, as well as intensification of business ties and business forums.