ԼՂՀ Քաշաթաղի շրջանում այսօր՝ սեպտեմբերի 3-ին, Աղավնո գյուղում Արիավան նոր բնակելի թաղամաս բացվեց: Նոր թաղամասում բնակարան ստացավ 16 ընտանիք, եւս 7-ն էլ կստանան իրենց բնակարանները փաստաթղթերը կարգավորելուց հետո:
Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհին՝ Աղավնո գետի մոտ գտնվող թաղամասի կառուցումը ֆինանսավորել է «Արի» հիմնադրամը: Շինարարությունը տեղի է ունենում 3 փուլում: Երկրորդ փուլի ավարտին 25 բնակարաններից 10-ը կհատկացվի ՊԲ զինծառայողներին, 5-ը՝ ոստիկանության աշխատակիցներին:
Թաղամասի բացմանը ներկա էր նաեւ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-Карабахской республики  Бако Саакян принял участие в   торжественной церемонии открытия нового жилого квартала «Ариаван» в селе Ахавно Кашатагского района.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента НКР, Саакян выразил признательность фонду «Ари» за активное участие в осуществлении данной программы, подчеркнув, что благоустройство сельских населенных пунктов было и будет одной из приоритетных стратегических задач республики, важных с демографической, политической и социально-экономической точек зрения.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.