ԼՂՀ Քաշաթաղի շրջանում այսօր՝ սեպտեմբերի 3-ին, Աղավնո գյուղում Արիավան նոր բնակելի թաղամաս բացվեց: Նոր թաղամասում բնակարան ստացավ 16 ընտանիք, եւս 7-ն էլ կստանան իրենց բնակարանները փաստաթղթերը կարգավորելուց հետո:
Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհին՝ Աղավնո գետի մոտ գտնվող թաղամասի կառուցումը ֆինանսավորել է «Արի» հիմնադրամը: Շինարարությունը տեղի է ունենում 3 փուլում: Երկրորդ փուլի ավարտին 25 բնակարաններից 10-ը կհատկացվի ՊԲ զինծառայողներին, 5-ը՝ ոստիկանության աշխատակիցներին:
Թաղամասի բացմանը ներկա էր նաեւ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

The President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Bako Sahakyan attended the grand opening of new Ariavan dwelling district in the Aghavno settlement of the Kashatagh region.
The President expressed gratitude to the Ari Foundation for actively participating in the program implementation, stressing that developing the countryside has always been and will remain among the primary strategic issues for the republic. He also valued this process from demographic, political and socioeconomic viewpoints, the Office of the Karabakh President reports.
The event was also attended by the Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, PM Arayik Haroutyunyan and other officials.