ԼՂՀ պետական բյուջեն պետք է լինի հավասարակշռված, իրատեսական եւ պահպանի իր սոցիալական ուղղվածությունը` միաժամանակ ընդգծելով, որ պետբյուջեի դեֆեցիտը չպետք է գերազանցի 3 տոկոսի շեմը: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 8-ին հայտարարել է ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը` ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների եւ կառավարության անդամների մասնակցությամբ տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ: Խորհրդակցությունը նվիրված է եղել ԼՂՀ 2011 թվականի պետական բյուջեի ձեւավորման հետ կապված խնդիրների քննարկմանը:
Բակո Սահակյանը նաեւ կարեւորել է բյուջետային միջոցների նպատակային օգտագործումը, ինչը թույլ կտա ապահովել երկրի զարգացման անհրաժեշտ տեմպերը:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On November 8, NKR President Bako Sahakyan convoked a working consultation with the participation of National Assembly deputies and members of the Cabinet on the issues related to drawing up 2011 state budget, NKR Presidential press service informed NEWS.am.
NKR President noted that the state budget should be balanced, realistic and maintain its social direction. He underlined that the budget’s deficit should not exceed 3% threshold.
The President also stressed the importance of target use of the budget means that would safeguard necessary pace of the country’s development.
Speaker of NKR National Assembly Ashot Ghoulyan, Premier Ara Haroutyunyan and other officials participated in the consultation