Ցանկացած քաղաքական ուժ իրավունք ունի ձգտել 50+1 եւ 99,9 տոկոս ձայների, նոյեմբերի 12-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Ռազմիկ Զոհրաբյանը՝ մեկնաբանելով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցչի հայտարարությունն այն մասին, որ կայանալիք ընտրություններին իրենք կձգտեն ստանալ ընտրողների 99,9 տոկոս ձայները։
«Աստված մի արասցե, որ ԲՀԿ-ն 99,9 տոկոս ձայներ հավաքի, դա կնշանակի, որ երկրում բռնատիրություն է, ինչպես խորհրդային ժամանակներում»,- նշեց Զոհրաբյանը՝ ավելացնելով, որ պատմական գործընթացը ցույց է տալիս՝ ով է ուժեղը եւ ով կսատանա 50+1 տոկոս ձայներ:
Զոհրաբյանը նաեւ կանխատեսեց, որ կայանալիք խորհրդարանական ընտությունների արդյունքներով նոր խորհրդարանի կազմում կլինեն ՀՀԿ-ն, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, ՀՅԴ-ն, «Ժառանգությունը» եւ Հայ ազգային կոնգրեսը։ Զոհրաբյանի կարծիքով, ՀԱԿ ներկայացուցիչները կարող են մուտք գործել Ազգային ժողով, եթե շարունակեն ժողովրդավարական կուրսը։

Each political force should strive for 50+1 or 99.9% of votes, Razmik Zohrabyan, Vice-Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA), told the journalists commenting on Prosperous Armenia members’ statement. Party’s representatives claim they would do their best to poll 99.9% of votes.
If Prosperous Armenia gets 99.9% of votes it would mean dictatorship is established in the country as it used to be under the Soviet rule. History shows who is strong to poll 50+1 percent of votes. If communities of the country endorse any party it gets majority of votes, he added.
Zohrabyan forecasted that RPA, Prosperous Armenia, ARF Dashnaktsutyun, Heritage and Armenian National Congress (ANC) will enter the National Assembly after the parliamentary elections.
The Republican Party will poll 50+1% of votes. As to the Armenian National Congress, Zohrabyan considers that ANC will enter the parliament if it peruses current democratic course.