«Ժողովուրդն ինձ ասում է՝ Ծատուկյան, փրկի: Ծառուկյանը պատրաստ ա»: Այսպես է դիմել Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում հավաքված ընտրողներին «Ծառուկյան» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակը գլխավորող Գագիկ Ծառուկյանը:
Չնայած առատ ձյան տեղումներին, Հրազդան քաղաքի մարզպետարանի բակում ասեղ գցելու տեղ չկար: Հրազդանցիները Գագիկ Ծառուկյանին սպասում էին նամակներով, բայց Ծառուկյանի թիկնապահներն ու նրան ուղեկցող աշխպատակազմը թույլ չէին տալիս մոտենալ եւ հանձնել նամակները՝ խոստանալով վերջում վերցնել:
«Մինչեւ այստեղ հասնելս, մյուս մարզերում ու քաղաքներում էլ ժողովուրդն ասում է՝ փրկեք, Ծառուկյան: Ցանկացած բնակագավառում պետք է առաջընթաց ունենանք: Պետք է իմ թիմն աշխատի, բարեփոխումներ լինեն, որ ժողովուրդը շնչի: Իմանալով ժողովրդի դարդն ու ցավը, պետք է աշխատենք: Ասել եմ, ասում եմ՝ քիչ եմ  խոստանալու շատ աշխատեմ: Մարդիկ պետք է զգան, որ իրենց մասին մտածում ենք: Այստեղ բոլորդ վարկի տակ եք, թե ոչ: Կա՞ այստեղ մեկն ով վարկի տակ չի»,-ասաց Ծառուկյանը:
Ծառուկյանի հարցին ի պատասխան հրազդանցիներից մեկը բացականչեց. «Վայ, վայ, վայ, հըլը վարկը ջայնամ, բա կոմունալները…»:
«Բա վարկերի տոկոսներն ինչքան են՝ 20, 24, 30 տոկոս:  Վարկային համակարգը պետք է փոփոխվի: Ինչ ասել ենք, անելու ենք: Ամեն մարզի համար պետք է տրվի 50 մլն դոլար: Ներդրումներ էլ պետք է արվի»,- ասել է Գագիկ Ծառուկյանն ու հավելել. «Տեսնելով ոնց եք ես ձյանը եկել ինձ հետ հանդիպման, այսքան մարդ տեսնելով եթե արժանացել եմ այս հարգանքին ու հավատին, սրբության պես պետք է պահեմ, պահպանեմ, իմ ժողովրդի հավատը, հարգանքն ու պատիվը Ծառուկյանի հանդեպ: Ես ասել եմ, որ ես պարտք ունեմ ժողովրդին տալո»ւ:
Ըստ ԲՀԿ առաջնորդի, ով կարող է պետք է աշխատի, ով լավ աշխատի պետք է պարգեւատրվի: «Ով չի կարող աշխատել, թեկուզ տղաս լինի, նա պետք է իր տեղը զիջի: Բոլորի հանդեպ պետք է հավասար մոտեցում լինի եւ ես այդպես եմ աշխատելու:  Այն կազմը, որն իմ թիմում չկա, մեր երկրում կա: Տարբեր կուսակցություններ կան, բոլոր կուսակցություններում լավ մարդիկ կան: Պետք է համախմբվել, արդյունավետ աշխատանք կազմակերպել»,- նշել է Ծառուկյանը:

Народ говорит мне: «Царукян, спаси нас», а Царукян готов. С таким заявлением в ходе встречи с избирателями города Раздан Котайкской области 18 марта выступил лидер блока «Царукян» Гагик Царукян.
Несмотря на обильный снег, во дворе мэрии Раздана было многолюдно. Жители города ждали Царукяна с письмами, но телохранители и сопровождающие его лица не разрешали подходить к лидеру блока «Царукян» для вручения писем, обещая в конце все у них забрать.
«И в других областях и городах народ просил: «Царукян, спаси». Во всех сферах должен быть зафиксирован прогресс. Моя команда должна работать, чтоб были реформы, и народ, наконец, задышал. Мы должны работать, зная все боли и тревоги народа. Я говорил, еще раз скажу: я мало буду обещать, больше буду работать. Люди, наконец-то, должны почувствовать, что о них думают. Здесь, небось, вы все под грузом кредитов? Есть хоть один человек, у которого нет кредитов? »,- задался вопросами Царукян.
«Кредиты еще ничего, а плата за коммунальные услуги…», - отреагировал на вопросы Царукяна один из присутствующих на встрече  разданцев.
«А какие у нас кредитные  проценты? 20, 24, 30 процентов. Нужно изменить кредитную систему. Все, о чем мы говорим, воплотим. Каждой области должно быть выдано 50 млн. долларов. Должны быть и инвестиции»,- заявил Царукян, добавив при этом, что он в долгу перед своим народом.
По его словам, кто может, тот должен работать, и тот, кто хорошо работает, должен быть награжден. «Кто не может работать, пусть это даже будет мой сын, тот должен уступить свое место. Должен быть равный подход по отношению ко всем, и я буду работать именно так. Существуют разные партии, во всех партиях есть хорошие люди. Всем нужно объединиться и организовать эффективную работу»,- сказал лидер блока «Царукян».