Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի օդանավը վայրէջք է կատարել Մոսկվայի «Վնուկովո 2» օդանավակայանում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Այցելության առաջին օրը Ռոհանին կհանդիպի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ։ Կողմերը կքննարկեն երկկողմանի համագործակցության վիճակն ու հեռանկարները՝ այդ թվում էներգետիկայի ոլորտում։
Մեդվեդեւը նաեւ Ռոհանիի հետ կքննարկի ԵՏՄ-ի ու Թեհրանի միջեւ առեւտրային ռեժիմի ստեղծման հնարավորությունը։
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ Ռոհանիի բանակցությունները կանցնեն մարտի 28-ին։ Քննարկվելու են համատեղ էներգետիկ նախագծերը։ Բանակցությունների արդյունքներով կնքվելու են մի շարք փաստաթղթեր։

Самолет президент Ирана Хасана Роухани приземлился в московском аэропорту Внуково-2, передает РИА Новости.
В первый день визита Роухани проведет встречу с премьер-министром России Дмитрием Медведевым. На ней стороны обсудят состояние и перспективы развития двустороннего сотрудничества, в том числе в энергетике.
Медведев также обсудит с Роухани формирование торгового режима между Евразийским экономическим союзом (ЕАЭС) и Тегераном.
Переговоры Роухани с президентом России Владимиром Путиным пройдут 28 марта. На них планируется обсудить совместные энергетические проекты. По итогам переговоров будет подписан ряд двусторонних документов.