Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ հեռախոսով քննարկել է Սիրիայի իրավիճակը՝ անդրադառնալով նաեւ Սիրիայի Իդլիբի գավառում քիմիական զենքի հետ կապված միջադեպին: Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Կարծիքներ են փոխանակվել Սիրիայի իրավիճակի վերաբերյալ… Պուտինը եւ Ռոհանին արտահայտվել են ապրիլի 4-ին Իդլիբում քիմիական զենքի հետ կապված միջադեպի օբյեկտիվ, անկողմնակալ հետաքննության օգտին:
Նրանք նշել են Սիրիայի ռազմական հակամարտության քաղաքական-դիվանագիտական կարգավարման հարցում սերտ համագործակության շարունակման կարեւորությունը:

Президент России Владимир Путин обсудил по телефону с президентом Ирана Хасаном Роухани ситуацию в Сирии, затронув, в том числе, инцидент с химоружием в сирийской провинции Идлиб, сообщает пресс-служба Кремля.
Состоялся обмен мнениями по ситуации в Сирии. Путин и Роухани высказались за объективное, непредвзятое расследование всех обстоятельств инцидента с химическим оружием 4 апреля в сирийской провинции Идлиб.
Лидеры также отметили важность продолжения тесного взаимодействия по политико-дипломатическому урегулированию вооруженного конфликта в Сирии.