Կոալիցիան ամուր է եւ նրան ոչ մի ցնցում չի սպառնում, նման տեսակետ հայտնեց իշխող Հանրապետական կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը՝ դեկտեմբերի 23-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ: Նա նշեց, որ նրանք, ովքեր ակնկալիքներ ունեն, որ կոալիցիան պետք է քանդվի, ապա հուսախաբ են լինելու, քանի որ կոալիցիայի քանդվելու մասին խոսակցությունները «քաղաքական խաբկանք» են:
«Ինչ-որ մարդիկ կան, ուժեր կան, որ անհամբեր սպասում են, թե ե՞րբ կոալիցիոն ուժերը միմյանցից կհեռանան: Դա կլինի ընտրություններից առաջ, ինչը բնական է»,-նշեց Սահակյանը:
Նշենք, որ տեւական ժամանակ է՝ խոսք է գնում կոալիցիայի մոտալուտ փլուզման մասին: Ըստ լուրերի՝ մասնավորապես «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը մտադիր է մինչեւ Ամանոր լքել կոալիցիան:

Правящая коалиция крепка и ей не грозят потрясения. Такого мнения придерживается глава парламентской фракции Республиканской партии Армении Галуст Саакян. «Надежды тех, кто думает, что коалиция власти развалится - рухнут, поскольку разговоры о развале коалиции – вранье»,- отметил он.
«Есть люди и определенные силы, которые с нетерпением ждут, когда коалиционные силы разойдутся. Это будет перед выборами – что естественно», - сказал Саакян.
Отметим, что в настоящее время муссируются слухи о том, что коалицию покинет партия «Процветающая Армения». В самой партии слухи об этом категорически отметаются.
Напомним, в правящую коалицию входят Республиканская партия Армении, партии «Процветающая Армения» и «Оринац еркир».