Կոալիցիան ամուր է եւ նրան ոչ մի ցնցում չի սպառնում, նման տեսակետ հայտնեց իշխող Հանրապետական կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը՝ դեկտեմբերի 23-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ: Նա նշեց, որ նրանք, ովքեր ակնկալիքներ ունեն, որ կոալիցիան պետք է քանդվի, ապա հուսախաբ են լինելու, քանի որ կոալիցիայի քանդվելու մասին խոսակցությունները «քաղաքական խաբկանք» են:
«Ինչ-որ մարդիկ կան, ուժեր կան, որ անհամբեր սպասում են, թե ե՞րբ կոալիցիոն ուժերը միմյանցից կհեռանան: Դա կլինի ընտրություններից առաջ, ինչը բնական է»,-նշեց Սահակյանը:
Նշենք, որ տեւական ժամանակ է՝ խոսք է գնում կոալիցիայի մոտալուտ փլուզման մասին: Ըստ լուրերի՝ մասնավորապես «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը մտադիր է մինչեւ Ամանոր լքել կոալիցիան:

The coalition is rather strong, and no shock threatens it, Galust Sahakyan, Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA) parliamentary group, told journalists December 23. Those expecting the coalition to break up will be disappointed. Any talks about the coalition’s dissolution are “political delusion.”
“Some individuals and forces are impatient for the coalition-forming forces to separate from each other. It will naturally take place just before the elections,” Sahakyan said.
NEWS.am reminds readers that rumors about the coalition’s imminent dissolution are circulating in Armenia. Specifically, the Prosperous Armenia Party is rumored to be going to leave the coalition after the New Year holidays.