Ամանորի գիշերը Դուբայը ամենամեծ լազերային շոուի աշխարհի ռեկորդ է սահմանել, այն նայելու համար հավաքվել էին տասնյակ հազարավոր հանդիսատեսներ,հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Այս Նոր տարուն «Light Up 2018» շոուն առաջին անգամ եկել է փոխարինելու աշխարհում ամենաբարձր կառույցի`Բուրջ Խալիֆայի աշտարակի մոտ ավանդական հրավառությանը: 2018 թ. մուտք գործելուց մի քանի վայրկյան առաջ հանդիսատեսը 7 րոպե շարունակ դիտել է աշտարակի, հարեւան երկնաքերի, հայտնի պարային շատրվանների վրա լազերային պրոյեկցիան երաշտության ուղեկցությամբ:
Շոուն հագեցած է եղել ազգային խորհրդանիշներով: Վերջում աշտարակի վրա երեւացել է հսկայական թռչող բազե:
Ռեկորդը կգրանցվի Գինեսի ռեկորդների գրքում որպես ամենամասշտաբային լազերային եւ ձայնային շոու, որը պրոյեկտվել է մեկ կառույցի վրա: Նախորդ ռեկորդը գրանցվել էր 2013 թվականին Հոնկոնգում: Լազերային պրոյեկտման տարածքը այն ժամանակ կազմել էր ավելի քան 46 հազար քառակուսի մետր: Դուբայը նախորդ ռեկորդը գերազանցել է ավելի քան երկու անգամ՝ պրոյեկտման տարածքը գերազանցել է 109 հազար քառակուսի մետրը:

On New Year’s Eve, Dubai broke the world record for the largest laser light show, and tens of thousands of spectators assembled to watch this spectacle at Burj Khalifa, the tallest structure in the world, reported RIA Novosti news agency of Russia.
Also, the “Light Up 2018” show for the first time took the place of the traditional New Year’s fireworks at Burj Khalifa.
This laser show clinched the Guinness World Records title for the “largest light and sound show on a single building.”
The “Light Up 2018” spanned a surface area of 109,252 square meters—more than double that of the earlier record set in Hong Kong in 2013 on the ICC Building.