«Մարտի 1»-ի գործով քրեական գործը չի կարճվել եւ այս պահին կարճվելու միտում չունի: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 9-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը:
«Կատարվում են բազմածավալ քննչական գործողություններ: Երբ մենք ունենանք այնպիսի իրավիճակ, որ որեւէ նոր անձի նկատմամբ քրեական հետապնդում իրականացնելու առիթ լինի, մենք հրապարակային կհայտնենք այդ մասին»,- ասաց Արթուր Դավթյանը:
Գլխավոր դատախազը չհամաձայնվեց լրագրողների այն դիտարկմանը, թե վարույթն իրականացնող մարմինն անգործության է մատնվել. «Միայն 2017թ.-ին 100-ից ավելի անձ է հարցաքննվել, տասնյակից ավելի փորձաքննություններ են նշանակվել»:

Уголовное дело по событиям 1 марта 2008 года не прекращено и на этот момент нет подобной тенденции. С таким заявлением на встрече с журналистами 9 февраля заявил генпрокурор Армении Артур Давтян.
«Сейчас проводятся комплексные следственные действия. Когда у нас будет такая ситуация, при которой появится повод для уголовного преследования для какого-либо нового лица, мы публично объявим об этом», - сказал Давтян.
При этом он не согласился с точкой зрения одного из журналистов о том, что орган, осуществляющий производство, просто бездействует. «Только в 2017 году были допрошены более 100 человек, назначены свыше десятка экспертиз», – подчеркнул генпрокурор Армении