Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կառուցվածքում փոփոխություններ են լինելու: Այսօր՝ հունվարի 17-ին քաղաքապետարանում խորհրդակցություն է կայացել, որի ընթացքում նոր քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հայտնել է, թե փոփոխությունների նախագիծն առաջիկայում ներկայացվելու է Երեւանի ավագանու քննարկմանը:
NEWS.am-ի տեղեկություններով, քաղաքապետը ներկայացրել է մի քանի թեկնածություններ, որոնք առաջիկայում առանցքային պաշտոններ են զբաղեցնելու Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմում: Քաղաքապետարանի գործելաոճում գերակա է դառնալու թարմ, պրոֆեսիոնալ կադրերի նշանակումը՝ բարձրացնելու քաղաքապետարանի աշխատանքի արդյունավետությունը:
Մասնավորապես, բացի գործող երեք փոխքաղաքապետերից՝ Տարոն Մարգարյանից, Կամո Արեյանից, Վանո Վարդանյանից, եւս մեկ փոխքաղաքապետ կլինի, ով համակարգելու է ֆինանսական խնդիրները:
Քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղարի պաշտոնի համար շրջանառվում է Վահե Ստեփանյանի անունը: Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ է նշանակվելու Միքայել Հասրաթյանը: Քաղաքապետը մտադիր է նոր պաշտոն ստեղծել՝ Երեւանի գլխավոր դիզայներ:

New staff changes are expected in Yerevan City Hall, Yerevan Mayor Karen Karapetyan said at a conference on January 17. According to him, the plan of replacement will be submitted for discussion to Council of Alderman of Yerevan.
According to the information at NEWS.am’s disposal, the Mayor nominated several candidates who will soon assume positions. The appointment of new professional personnel is of vital importance to increase the efficiency of the City Hall’s activities.
Besides three deputy mayors Taron Margaryan, Kamo Areyan and Vardan Vardanyan, another deputy will also be appointed, who will coordinate financial issues.
Vahe Stepanyan is rumored to be appointed Secretary of Staff of Yerevan City Hall. Michael Hasratyan will be appointed Chief Architect of Yerevan. The newly appointed mayor is to establish a new position, namely “Chief Designer of Yerevan”.