Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կառուցվածքում փոփոխություններ են լինելու: Այսօր՝ հունվարի 17-ին քաղաքապետարանում խորհրդակցություն է կայացել, որի ընթացքում նոր քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հայտնել է, թե փոփոխությունների նախագիծն առաջիկայում ներկայացվելու է Երեւանի ավագանու քննարկմանը:
NEWS.am-ի տեղեկություններով, քաղաքապետը ներկայացրել է մի քանի թեկնածություններ, որոնք առաջիկայում առանցքային պաշտոններ են զբաղեցնելու Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմում: Քաղաքապետարանի գործելաոճում գերակա է դառնալու թարմ, պրոֆեսիոնալ կադրերի նշանակումը՝ բարձրացնելու քաղաքապետարանի աշխատանքի արդյունավետությունը:
Մասնավորապես, բացի գործող երեք փոխքաղաքապետերից՝ Տարոն Մարգարյանից, Կամո Արեյանից, Վանո Վարդանյանից, եւս մեկ փոխքաղաքապետ կլինի, ով համակարգելու է ֆինանսական խնդիրները:
Քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղարի պաշտոնի համար շրջանառվում է Վահե Ստեփանյանի անունը: Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ է նշանակվելու Միքայել Հասրաթյանը: Քաղաքապետը մտադիր է նոր պաշտոն ստեղծել՝ Երեւանի գլխավոր դիզայներ:

В структуре аппарата мэрии Еревана будут внесены изменения. Сегодня, 17 января, в мэрии состоялось совещание, в ходе которого новый мэр Карен Карапетян заявил, что план изменений в ближайшее время будет передан на рассмотрение Совету старейшин Еревана.
По сведениям Новости Армении – NEWS.am, мэр выдвинул несколько кандидатур, которые в ближайшее время займут важные посты. В общем стиле работы мэрии первостепенным станет назначение свежих, профессиональных кадров с целью повысить эффективность работы мэрии.
В частности, кроме трех действующих заместителей мэра – Тарона Маркаряна, Камо Ареяна, Вано Варданяна будет назначен еще один заместитель, в обязанности которого войдет координация финансовых вопросов.
В качестве кандидатуры на пост секретаря аппарата мэрии называется имя Ваге Степаняна. Главным архитектором столицы будет назначен Микаэл Асратян. Мэр намерен создать также новую должность – главный дизайнер Еревана.