Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը չի պատրաստվում հրաժարական տալ: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 26-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ասաց Երեւանի քաղաքապետը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե պատրաստվում է արդյոք հրաժարական տալ:
«Ոչ, ես բազմիցս եմ ասել եւ նորից եմ կրկնում, որ մենք ստացել ենք երեւանցիների վստահության քվեն, մեր ծրագրերը հավանության են արժանացել մեր բնակիչների կողմից եւ մենք շարունակում ենք մեր ծրագրերը կյանքի կոչել»,- ասաց նա:
Նա նշեց, որ իրենց թիմը պատրաստ է աշխատելուն, իրենք իրենց ծրագրերն ենք իրականացնում, ներկայացնում են իրենց կատարած աշխատանքները եւ անելիքների մասին են խոսում. «Թե հետագայում ինչ կլինի, այդ ժամանակ կխոսենք»:
Հարցին, թե հնարավոր է Երեւանի ավագանին իրեն անվստահություն հայտնի, քաղաքապետը վստահեցրեց, որ ՀՀԿ խմբակցությունը իրեն երբեք անցվստահություն չի հայտնի:
Նշենք, որ վերջին շաբաթվա ընթացքում Տարոն Մարգարյանի հրաժարականի պահանջով մի քանի անգամ բողոքի ցույցեր տեղի ունեցան քաղաքապետարանի դիմաց, ինչին ի պատասխան քաղաքապետի աջակիցներն էլ Տարոն Մարգարյանի պաշտպանելու ցույցեր կազմակերպեցին:

YEREVAN. – Mayor Taron Margaryan of Yerevan, the capital city of Armenia, does not plan on resigning from office.
Margaryan himself on Saturday informed about the aforementioned speaking to reporters, and when asked whether he was going to step down.
“No,” he said. “I have repeatedly said and I repeat again that we have received the vote of confidence of Yerevan residents. Our projects have been approved by our residents, and we continue to bring our projects to fruition.”
Over the past few weeks, protests demanding Taron Margaryan’s resignation were staged several times outside the Yerevan city hall building. And in response, the incumbent mayor’s supporters held pro-Margaryan demonstrations.