Առաջիկայում սպասեք նոր բացահայտումների՝ տարբեր ուղղություններով: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 28-ին, Սարդարապատի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Նրա խոսքով, հիմա ավելի շատ զբաղված է միջոցների ավելի արդյունավետ բաշխմամբ. «Որովհետեւ տասնյակից մինչեւ հարյուրավոր մլն դրամներ անիմաստ ուղղություններով են բաշխվել՝ սկսած անցագրերի բաժանորդագրերից մինչեւ տարբեր ծրագրերի, որոնք մրցույթներ չեն անցել, տարբեր գրասենյակներից զանգի միջոցով հաստատված ծրագրեր են»:
Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ-ական պատգամավոր Կարեն Կարապետյանի գլխավորած Երիտասարդական հիմնադրամին բուհերի կողմից հսկայական միջոցներ փոխանցելու փաստին, նախարարն ասաց. «Գիտեք, որ Երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդում ի պաշտոն մենք ներկայացված ենք՝ ԿԳ նախարարը, վարչապետը: Աուդիտ կնշանակենք, կհասկանանք՝ ինչ ծախսեր են արվել, իսկ բուհերն այլեւս չեն վճարում այդ գումարները»:
Անդրադառնալով ԵՊՀ ռեկտորի հայտարարությանը, թե փորձ է արվում վաևրկաբեկել իրեն, Արայիկ Հարությունյանն արձագանքեց. «Կարծում եմ՝ ԵՊՀ ղեկավարությունը նախկին տարիներին ինքն իրեն վարկաբեկել է արդեն»:
ԿԳ նախարարը նշեց, որ «Այբ»-ի հետ կապված թնջուկ չկա, կա Արարատյան բակալավրիատի և տեր Մեսրոպի քաղաքական գործունեության հետ կապված խնդիր:

В ближайшем будущем ждите новых разоблачений по разным направлениям. Об этом 28 мая заявил министр образования и науки Армении Араик Арутюнян в беседе с журналистами у мемориального комплекса «Сардарапат».
Он отметил, что в данный момент в большей степени занят более эффективным распределением средств. «Потому что десятки и сотни миллионов драмов бессмысленно распределены по разным направлениям», - заверил министр.
Что касается перевода вузами огромных средств Молодежному фонду Армении, возглавляемому депутатом от Республиканской партии Армении Кареном Карапетяном, министр сказал: «Вы знаете, что мы представлены в Попечительском совете Молодежного фонда: министр образования, премьер-министр. Мы назначим аудит, выясним, какие были расходы, а университеты больше не будут платить эти суммы».
Обращаясь к заявлению ректора ЕГУ о том, что его пытаются дискредитировать, Араик Арутюнян подчеркнул: «Я думаю, что руководство ЕГУ уже дискредитировало себя в предыдущие годы».