Կահիրեում գտնվող Հայաստանի 5 քաղաքացիները՝ բոլորն էլ ուսանողներ, իրենց շատ լավ են զգում եւ Եգիպտոսում ընթացող հակակառավարական ցուցերի արդյունքում   չեն տուժել. նրանց ոչինչ չի սպառնում։ NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը։
«Եգիպտոսում հայկական դեսպանությունը նրանց հետ անըդհատ կապի մեջ է։ Մենք էլ մեր հերթին օրական մի քանի անգամ կապ ենք հաստատում այդ երկրում մեր դեսպանի հետ։ Ինչ վերաբերում է Կահիրեի մի քանի հազարանոց հայ համայնքին, ապա նրանք չեն խառնվում անկարգություններին, որեւէ մասնակցություն չունեն դրանց եւ շարունակում են ապրել իրենց բնականոն կյանքով։ Ամեն դեպքում, հայ համայնքն այդ իրադարձություններից չի տուժել»,- տեղեկացրեց Բալայանը։
Վերջում ԱԳՆ մամուլի խոսնակն ասաց, որ հայկական դեսպանության շենքն անվտանգ վայրում՝ դիվանագիտական թաղամասում է գտնվում եւ լավ պաշտպանված է:
Նշենք, որ Եգիպտոսի նախագահ Հոսնի Մուբարաքը հունվարի 28-ի ուշ երեկոյան հայտարարել է, որ ցրել է կառավարությունը եւ խոստացել է արդեն այսօր` հունվարի 29-ին, ձեւավորել նոր կառավարություն:

All five Armenian citizens, who are presently in Cairo, are students. They were not hurt in unrests, spokesperson for the Armenian foreign office Tigran Balayan told Armenian News-NEWS.am.
“Armenian Embassy in Egypt is in contact with them. The foreign ministry is in touch with the Armenian Ambassador in Cairo. As to the local Armenian community, they do not interfere and bear no relation to riots. In any case the Armenian community was not affected,” he said.
Summing up, the spokesperson noted the building of the Armenian Embassy is in a safe place and is well protected.
Yesterday Egypt’s president Hosni Mubarak announced he dismissed the Cabinet and intends to form a new one today.