ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 31-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված մայրաքաղաքում «Արցախ» թաղամասի եւ հարակից տարածքներում ենթակառուցվածքների ու բնակելի շենքերի կառուցման, ինչպես նաեւ Ստեփանակերտի հուշահամալիրի վերակառուցման աշխատանքների հետ կապված հարցերին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը կարեւորել է շինարարական աշխատանքների որակով եւ ժամանակին իրականացումը եւ համապատասխան հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On January 31, NKR President Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the construction of infrastructures and dwelling houses in the “Artsakh” residential community and adjacent territories of the capital, as well as to the reconstruction of the Stepanakert Memorial Complex.
Sahakyan noted the importance of carrying out the construction activities in time and with high quality and gave concrete instructions to the heads of the structures.
Chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan and other officials participated in the consultation, NKR Presidential press service informed Armenian News-NEWS.am.