Հայաստանից դեպի Հոլանդիա 20 տոննա մոլիբդեն տեղափոխող բեռնատարը Թուրքիայի Քոջաէլի քաղաքում թալանվել է։
Թուրքական IHA գործակալության փոխանցմամբ՝ Քոջաելի քաղաքում ոստիկանի հագուստ հագած հանցագործները կանգնեցրել են Հայաստանից Հոլանդիա մոլիբդեն տեղափոխող բեռնատար մեքենան, վարորդին գցել գետին ու ձեռքերը կապել, որից հետո թալանել են բեռնատարը՝ պատճառելով միլիոնավոր դոլարների վնաս։
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանները ուսումնասիրել են հարեւանությամբ գտնվող տեսախցիկները եւ հատուկ գործողությամբ ձերբակալել կասկածյալներին։
Թուրքական ոստիկանության տրամադրած տեսանյութում երեւում է, թե ինչպես են ոստիկանները ներխուժում կասկածյալների բնակարաններ ու նրանց գետին պառկեցնելով՝ ձերբակալում։
Պարզվել է, որ թալանը կազմակերպել են հանցավոր բանդայի անդամներ, որոնց մի մասը եղել են Վրաստանի քաղաքացիներ։

A truck, which was transporting 20 tons of molybdenum from Armenia to the Netherlands, was robbed in Turkey.
In Kocaeli town, criminals dressed in police uniforms stopped the truck, threw the driver on the ground, tied his hands, and robbed the truck causing millions of dollars’ damage, IHA news agency of Turkey reported.
The police who arrived at the scene studied nearby video surveillance cameras and, subsequently, detained the suspects with a special operation.
The respective police video shows police officers raiding the suspects’ apartments, and detaining them by throwing them into the ground.
It was found out that the robbery of the truck was planned by the members of a criminal gang, some of which are Georgian citizens.
The gang, however, had managed to sell the molybdenum at three different locations and receive $3 million.