Լուծարված Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 4-ին պետք է վերջին քառօրյան անցկացներ, սակայն քվորումն այդպես էլ չապահովվեց:
Ավելի վաղ խորհրդարանի խոսնակ Արա Բաբլոյանն այս կապակցությամբ ասել էր. «Քանի որ Կանոնադրության համաձայն քվորումի ապահովման համար 4 ժամ է հատկացվում, պատգամավորներին առաջարկում եմ չբացայակել շենքից եւ իրենց աշխատասենյակներում դեռ աշխատել: Հենց 53 պատգամավոր գրանցվի, կսկսենք աշխատանքը».:
Սակայն 4 ժամ անց նիստերի դահլիճ ներկայացավ ընդամենը 26 պատգամավոր, մինչդեռ քվորումի ապահովման համար պահանջվում էր 53 պատգամավորի ներկայություն: Խորհրդարանում ներկայացված բոլոր խմբակցություններից նիստերի դահլիճում ամբողջ կազմով ներկա էին միայն   «Ելք» դաշինքի ներկայացուցիչները:
Պետք է նշել, որ այսօրվա նիստի օրակարգում, ի թիվս այլ հարցերի, ներառված էր նաեւ Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի ներկայացված միջնորդության քննարկումը, որը վերաբերում է պատգամավոր Արամ Հարությունյանի հանդեպ քրեական հետապնդման հարուցմանը, ինչպես նաեւ  կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելուն համաձայնություն տալու մասին հարցը:

YEREVAN. – The already dissolved National Assembly (NA) of Armenia was to kick off its last four-day session on Tuesday. But it was not convened for lack of a quorum.
Solely 26 MPs were in attendance at the NA Sessions’ Hall, whereas 53 deputies need to be present to have quorum to kick off a session.
There were several matters on the session’s agenda. But the most noteworthy matter was with respect to whether the legislature would give its consent for launching criminal proceedings against former ruling Republican Party of Armenia’s NA Faction member Aram Harutyunyan, and for detaining him.
As reported earlier, Prosecutor General Artur Davtyan on Monday petitioned to the NA, and with a request to give its consent for launching criminal proceedings against Harutyunyan, and for remanding him in custody.