«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժից երեսուն տարի հետո աղետի գոտու գոյությունը պայմանավորում է միջոցների անարդյանավետ կառավարմամբ։
Այսօր՝ դեկտեմբերի 7-ին, լրագրողների հետ զրույցում, նա, մասնավորապես, ասաց. «Ցանկացած գումար պետք է ճիշտ կազմակերպվի, չփոշիանա, հիմնական բացթողումը, որ ճիշտ կառավարում չի իրականացվել»։
Հարցին՝ թալանով, կոռուպցիայով պայմանավորված չէ՞ արդյոք աղետու գոտու  գոյությունը, Ծառուկյանն արձագանքեց. «Ամեն ինչ էլ եղել է, պետք է հետեւողական լինել, օրենքի առաջ բոլորը հավասար են, կապ չունի ով ա՝ ես եմ, Պողոսն ա, Պետրոսն ա, օրենքի ու օրինականության առաջ բոլորը հավասար են, եթե կա փաստաթուղթ, կա հիմնավորում, ուրեմն բոլորն էլ պետք է իրենց թալանածը հետ բերեն»:
ԲՀԿ առաջնորդը համոզված է՝ հնարավոր է աղետի գոտին վերականգնել, պետական բյուջեն դա թույլ է տալիս։  «Անհնարին ոչինչ չկա»,–նշում է նա։

YEREVAN. – Lack of efficient management prevents from overcoming consequences of the 1988 earthquake, leader of Prosperous Armenia party Gagik Tsarukyan said Friday after a memorial service dedicated to the earthquake victims.
Experienced staff is needed, Tsarukyan said, adding that entrepreneurs are the most successful politicians around the world.
“Silvio Berlusconi, Donald Trump are one of the most successful politicians and they came from business. Successful people starting their political career aspire to use their experience in management for the sake of the states, and the people who achieved nothing, come to politics to become rich at the expense of the citizens,” he added.