Instagram սոցիալական ցանցը սկսել է մի քանի էջերի միջոցով մի հրապարակման շուրջ թեստավորում անցկացնել՝ iOS օպերացիոն համակարգի համար: Այս մասին չորեքշաբթի հաղորդել է TechCrunch կայքէջը՝ հղում անելով մշակողներին:
«Մենք ներդնում  ենք այս գործառույթը, որպեսզի մեր ծառայությունն ավելի հարմարավետ դարձնենք մարդկանց համար, ովքեր հաճախակի հաղորդագրություններ են հրապարակում մի քանի էջերում»,- հայտարարել է Instagram-ի ներկայացուցիչը:
Տեղեկացվում է, որ նոր գործառույթը պետք կգա նրանց, ովքեր գովազդ են տեղադրում սոցիալական ցանցում՝ օգտագործելով ավելի քան մեկ անձնական էջ:
Ներկայումս Android-ում նորարարության մեկնարկի ժամկետը հայտնի չէ։ Միեւնույն ժամանակ, Instagram-ը փորձարկում է այս օպերացիոն համակարգի համար լուսանկարներ ներբեռնելու նոր միջոց․ շուտով դրանք կարող են ուղղակիորեն բեռնվել Google Photos-ից, հաղորդում է ТАСС-ը:

Социальная сеть Instagram начала тестировать публикацию одного поста через несколько аккаунтов для операционной системы iOS. Об этом сообщил в среду портал TechCrunch со ссылкой на разработчиков.
«Мы внедряем эту функцию, чтобы сделать наш сервис удобнее для людей, которые часто публикует сообщения в нескольких аккаунтах», - заявил представитель Instagram.
Уточняется, что новая функция пригодится тем, кто размещает в соцсети рекламу, используя при этом не один профиль.
В настоящее время неизвестно о сроках запуска нововведения на Android. При этом Instagram тестирует новый способ по импортированию фотографий для этой операционной системы - скоро их можно будет загружать непосредственно из Google Photos, передает ТАСС.