Կալիֆորնիայի 13-ամյա բնակչուհի Ջեսսի Բենդերը կալանավորվել է, մինչ իշխանությունները կորոշեն՝ արդյոք մեղադրանք առաջադրե՞ն նրա ընտանիքին, թե՝ ոչ։ Այս մասին հաղորդում է msnbс կայքը։
Փետրվարի 22-ին Ջեսսիի մայրը ոստիկանությանը հայտնել էր, որ իր դուստրը անհետացել է։ Նա նաեւ նշել  էր, որ աղջիկը վրդովված էր այն մտքից, որ ստիպված էր իր երկամսյա արձակուրդն անցկացնել իր հոր հայրենիքում՝ Պակիստանում։ Աղջկա ընտանիքը մտավախություն ուներ, որ նա փախել է Facebook-ի իր ընկերներից մեկի հետ։
Լոս-Անջելեսի ոստիկանությանը հաջողվել է հյուրանոցում գտնել աղջկան` ողջ եւ առողջ: Նա թաքնվել էր, քանի որ մտավախություն ուներ, թե Պակիստանում իրեն հարկադիր կամուսնացնեն:

“Jesse Bender, 13, was taken into protective custody, as the authorities decide whether to file charges against her family,” msnbc website reports.
Jesse’s mother reported her missing on February 22. She told the detectives that her daughter did not want to go on a 2-month vacation to her father’s native Pakistan.
“Investigators have been searching for the 13-year-old girl for more than a week. Her family feared she had run away with someone she chatted on Facebook. Fortunately, the police found her unharmed in a hotel on Wednesday. Jesse said she had been hiding to avoid being forced into an arranged marriage in Pakistan,” the source says.