Սերժ Սարգսյանը սկսել է հասկանալ, որ Հայաստանում սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը մոտեցել է օրհասականին, եւ ամեն բան գալիս է նրան, որ երկրում կարող է ժողովրդական ապսամբություն լինել։ Մարտի 14-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարեց «Նոր ժամանակներ» կուսակցության ղեկավար Արամ Կարապետյանը։
Նրա խոսքով, երկրում սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի վատթարացման ֆոնին նախագահի վերջին հայտարարությունը շատ տեղին է, սակայն ավելի էական է, որպեսզի հայտարարության դրույթներն ի կատար ածվեն։ «Իշխանությունը չի թաքցնում, որ երկրում ստեղծված իրավիճակը ծայրահեղ ծանր է, սակայն  մի բան է այդ մասին ելույթներ լսելը, մեկ այլ բան՝ վիճակը լավացնելու ուղղությամբ քայլեր ձեռնարկելը։ Սակայն կարծում եմ, որ այս անգամ էլ նախագահը լայնամասշտաբ գործողությունների չի գնա»,- տեսակետ հայտնեց Կարապետյանը՝ միաժամանակ ավելացնելով, որ թեպետ երկրի իշխանություններն սկսել են ավելի հարգանքով վերաբերել ընդդիմադիր դաշտից հնչած գնահատականներին, սակայն երկխոսություն, որպես այդպիսին, չեն առաջարկում եւ գործում են այնպես, ինչպես իրենք են ճիշտ համարում։
Ամփոփելով՝ ՆԺԿ ղեկավարը նկատեց, որ Հայաստանում հեղափոխության անհրաժեշտություն միշտ էլ եղել է։  «Դրա անհրաժեշտություն  կար դեռ երեկ, սակայն պարտադիր է, որ այն անարյուն իրականացվի»,- ընդգծեց ընդդիմադիր գործիչը։
Նշենք, որ օրերս Հայաստանի նախագահն իր մոտ էր հրավիրել երկրի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին եւ տնտեսական բլոկի մի շարք նախարարների ու պաշտոնյաների, անդրադարձել երկրում ստեղծված սոցիալ-տնտեսական ծանր իրավիճակին եւ այն շտկելու ուղղությամբ հստակ հանձնարարականներ տվել վերջիններիս։

Серж Саргсян начал понимать, что социально-экономическая ситуация в стране становится критической, и все идет к тому, что может начаться народное восстание. Об этом на пресс-конференции 14 марта заявил лидер партии «Новые времена» Арам Карапетян.
По его словам, на фоне ухудшения социально-экономической ситуации в стране последнее заявление президента пришлось как нельзя к месту, однако более важно, чтобы его положения были претворены в жизнь. «Власти не скрывают, что создавшаяся ситуация крайне тяжелая, но одно дело слышать об этом выступления, а другое – предпринимать шаги по улучшению ситуации. Однако считаю, что и на этот раз президент не пойдет на широкомасштабные действия», - выразил точку зрения Карапетян, одновременно добавив, что хотя власти страны начали с большим уважением относиться к звучащим из оппозиционного поля оценкам, однако диалога, как такового, не предлагают и действуют так, как считают нужным.
Подводя итоги, лидер партии «Новые времена» заметил, что необходимость в революции была всегда. «Эта необходимость была еще вчера, однако обязательно, чтобы она была проведена без крови», - подчеркнул оппозиционный деятель.
Отметим, что на днях президент Армении пригласил к себе премьер-министра Тиграна Саркисяна и ряда министров и чиновников экономического блока, коснулся тяжелой социально-экономической ситуации в стране и дал им четкие поручения относительно исправления текущей обстановки.