«Մարտի 1» -ի գործով Զաքար Հովհաննիսյանի սպանության մեջ մեղադրվող նախկին բարձրաստիճան ոստիկան Գեղամ Պետրոսյանը քիչ առաջ ազատ արձակվեց «Երևան–Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից: Այս մասին հաղորդում է NEWS.am–ի թղթակիցը:
Նշենք, որ այսօր լրացավ Պետրոսյանի՝ երկու ամսով կալանքի տակ գտնվելու ժամկետը, սակայն ՀՔԾ քննիչի կողմից միջնորդություն չի ներկայացվել դատարան ժամկետը երկարաձգելու հարցով:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատարի տեղակալ 70–ամյա Գեղամ Պետրոսյանին Մարտի մեկի իրադարձություններից 10 տարի անց մեղադրանք է առաջադրվել հրազենի գործադրմամբ Զաքար Հովհաննիսյանին սպանելու համար: Դատարանը նրա նկատմամբ կալանավորման որոշում էր կայացրել ապրիլի 4–ին։
Հիշեցնենք, որ Զաքար Հովհաննիսյանը մահացել է 2008թ. մարտի 2-ին Երեւանի թիվ 3 կլինիկական հիվանդանոցում՝ ստացած հրազենային վնասվածքից։

Высокопоставленный полицейский Гегам Петросян, обвиняемый в убийстве Закара Ованнисяна по делу «1 марта» некоторое время назад был освобожден из уголовно-исполнительного учреждения «Ереван-Кентрон». Об этом сообщает корреспондент Новости Армении-NEWS.am.
Отметим, что сегодня исполнилось 2 месяца с момента нахождения Петросяна под арестом, однако следователь Специальной следственной службы не представил ходатайства в суд о продлении срока.
Напомним, что 70-летнему заместителю командира полицейских войск Армении Гегаму Петросяну через 10 лет после событий 1 марта было предъявлено обвинение в убийстве Закара Ованнисяна с применением огнестрельного оружия. Суд вынес решение о его помещении под стражу 4 апреля.
Напомним, что Закар Ованнисян умер 2 марта 2008 года в Ереванской клинической больнице номер 3 от полученного огнестрельного ранения.