Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն Աբու Դաբիում դեկտեմբերի 18-ին մասնակցել է դոնոր գործընկերների՝ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի, Համաշխարհային բանկի գողացված ակտիվների վերականգնման նախաձեռնության, Եվրոպական հանձնաժողովի, ՄԱԿ-ի թմրամիջոցների եւ հանցավորության դեմ պայքարի գրասենյակի, ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի ներկայացուցիչների, ինչպես նաեւ Սաուդյան Արաբիայի եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պաշտոնյաների հետ հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում Ռուստամ Բադասյանը ներկայացրել է Հայաստանում իրականացվող հակակոռուպցիոն միջոցառումները, բարեփոխումների հիմնական ուղղություններն ու առաջիկա անելիքները: Դրանք հիմնականում վերաբերել են արդեն իսկ ձեւավորված Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի գործիքակազմին, ստեղծվելիք Հակակոռուպցիոն դատարանի եւ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի գործառույթներին, հակակոռուպցիոն կրթական ծրագրերի իրականացմանն ու առանց մեղադրական դատավճռի գույքի բռնագանձման քաղաքացիաիրավական մեխանիզմների ներդրման օրենսդրական աշխատանքներին:
Արդարադատության նախարարը դոնոր կազմակերպությունների գործընկերների հետ քննարկել է նաեւ հետագա համագործակցության հնարավոր ուղղությունները:

Minister of Justice of Armenia Rustam Badasyan today attended the meeting with representatives of donor partners, including the International Monetary Fund, the World Bank’s Stolen Asset Recovery Initiative, the European Commission, the United Nations Office on Drugs and Crime and the United Nations Development Programme, as well as officials of Saudi Arabia and the United Arab Emirates.
During the meeting, Rustam Badasyan presented the anti-corruption measures in Armenia, the main directions for reforms and the future actions. The measures, reforms and actions mainly concerned the toolkit of the already established Commission for the Prevention of Corruption, the functions of the to-be-created Anti-Corruption Court and Anti-Corruption Committee, the implementation of anti-corruption education programs and the legislation to introduce civil-legal mechanisms for forfeiture of assets without indictment.
The justice minister and the partners of donor organizations also discussed the potential areas of cooperation in the future.