Խոշոր հարկ վճարողները (շուրջ 440 սուբյեկտ) 2011թ. առաջին եռամսյակում պետական բյուջե են վճարել 49,2 միլիարդ դրամի հարկեր եւ 10,2 միլիարդ դրամի սոցիալական վճարներ:
ՊԵԿ-ի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում հավաքագրվել էին 38,8 միլիարդ դրամի հարկեր եւ 8,3 մլրդ դրամի սոցիալական վճարներ: Այսինք, 2011թ. առաջին եռամսյակում խոշոր հարկ վճարողների կողմից ապահովվել է պետական բյուջե մուտքերի աճ` հարկերի մասով 26,8 տոկոսով, իսկ սոցիալական վճարների մասով 22,8 տոկոսով:
Ըստ ՊԵԿ խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության պետ Աշոտ Արզումանյանի, ՊԵԿ կողմից հավաքագրված ընդհանուր հարկերում 2011թ առաջին եռամսյակում 4,4 տոկոսով ավելացել է խոշոր բիզնեսից գանձված հարկերի տեսակարար կշիռը:
2009թ. համեմատ, 2010-ի առաջին եռամսյակում աշխատողների թվաքանակը եւս ավելացել է 2104-ով, իսկ միջին աշխատավարձը աճել է 10.9 հազար դրամով եւ կազմել 161,6 հազար դրամ:

YEREVAN. - In January-March 2011, Armenia’s largest taxpayers (about 440 economic entities) paid a total of AMD 49.2 billion as taxes and AMD 10.2 billion as social payments against AMD 38.8 billion taxes and AMD 8.3 billion social payments in the corresponding period last year.
The State Revenue Committee informed Armenian News-NEWS.am that, in January-March 2011, Armenia’s largest taxpayers ensured a 26.8% increase in budget revenues and a 22.8% increase in social payments.
Ashot Arzumanyan of the State Revenue Committee reported that, in January-March 2011, large businesses’ share in the total tax revenues showed a 4.4% increase.