Հայաստանի ոստիկանությունում այսօր՝ ապրիլի 15-ին, գերատեսչության 10-ամյակի կապակցությամբ հանդիսավոր նիստ է տեղի ունեցել։ Ոստիկանության օրը, ճիշտ է, նշվում է ապիլի 16-ին։ Վաղը տեղի կունենա շքահանդես եւ ծաղկեպսակների տեղադրում։
Հանդիսավոր նիստին մասնակցում էին եւ համակարգի աշխատակիցներին շնորհավորեցին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը, ԱԱԾ տնօրեն, գեներալ-գնդապետ Գորիկ Հակոբյանը, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, գլխավոր դատախազի տեղակալ Մնացական Սարգսյանը։
«Սա պրոֆեսիոնալ տոն է հազարավոր մարդկանց, ոստիկանության աշխատակիցների, կուրսանտների եւ վետերանների համար։ Նրանք մարդիկ են, ում համար ծառայությունը ոչ միայն աշխատանք է, այլ, առանց չափազանցության, քաղաքացիների կյանքն ամեն օր փրկելու գործ»,- իր ելույթում ասաց Հայաստանի վարչապետը՝ վստահություն հայտնելով, որ ոստիկանությունը մեծ պոտենցիալ ունի։ Հայաստանի կառավարությունն իր հերթին  կարեւոր է համարում համակարգի աշխատակիցների սոցիալական վիճակը լավացնելը։
Հայաստանի ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանն իր հերթին նշեց, որ իր կողմից ղեկավարվող կառույցը պատվով է անցել փորձի եւ բարեփոխումների ճանապարհը։ Ակնարկելով ոստիկանության մի շարք աշխատակիցների ձերբակալության մասին՝ Սարգսյանը կոչ արեց չվախենալ ինքնամաքրվելուց։

YEREVAN. - On April 15, a solemn sitting on the occasion of the 10th anniversary of Armenian police was held in Yerevan. Armenia marks Police Day on April 16. A parade and a wreath laying ceremony are scheduled for Saturday.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, Secretary of the Armenian National Security Council Artur Baghdasaryan, Minister of Emergency Situation Armen Yeritsyan, Chief of the National Security Service Gorik Hakobyan, and other top-ranking officials participated in the sitting and congratulated the policemen.
For thousands of policemen their service is not mere work, but daily life-saving activities, the Premier Sargsyan said. The Armenian government attaches importance to improving policemen’s social conditions, he added.
Chief of Armenian Police Alik Sargsyan said that the police has, with credit, implemented reforms and gained experience. In the context of the recent arrests of high-ranking police officials, Alik Sargsyan said the system must not be afraid of “purifying itself.”