Հայաստանի ոստիկանությունում այսօր՝ ապրիլի 15-ին, գերատեսչության 10-ամյակի կապակցությամբ հանդիսավոր նիստ է տեղի ունեցել։ Ոստիկանության օրը, ճիշտ է, նշվում է ապիլի 16-ին։ Վաղը տեղի կունենա շքահանդես եւ ծաղկեպսակների տեղադրում։
Հանդիսավոր նիստին մասնակցում էին եւ համակարգի աշխատակիցներին շնորհավորեցին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը, ԱԱԾ տնօրեն, գեներալ-գնդապետ Գորիկ Հակոբյանը, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, գլխավոր դատախազի տեղակալ Մնացական Սարգսյանը։
«Սա պրոֆեսիոնալ տոն է հազարավոր մարդկանց, ոստիկանության աշխատակիցների, կուրսանտների եւ վետերանների համար։ Նրանք մարդիկ են, ում համար ծառայությունը ոչ միայն աշխատանք է, այլ, առանց չափազանցության, քաղաքացիների կյանքն ամեն օր փրկելու գործ»,- իր ելույթում ասաց Հայաստանի վարչապետը՝ վստահություն հայտնելով, որ ոստիկանությունը մեծ պոտենցիալ ունի։ Հայաստանի կառավարությունն իր հերթին  կարեւոր է համարում համակարգի աշխատակիցների սոցիալական վիճակը լավացնելը։
Հայաստանի ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանն իր հերթին նշեց, որ իր կողմից ղեկավարվող կառույցը պատվով է անցել փորձի եւ բարեփոխումների ճանապարհը։ Ակնարկելով ոստիկանության մի շարք աշխատակիցների ձերբակալության մասին՝ Սարգսյանը կոչ արեց չվախենալ ինքնամաքրվելուց։

В полиции Армении сегодня, 15 апреля, состоялось торжественное заседание по случаю 10-летия создания ведомства. День полиции Армении, правда, отмечается 16 апреля. На завтра запланированы парад и возложение венков.
В торжественном заседании приняли участие и поздравили работников структуры премьер-министр республики Тигран Саркисян, секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян, глава МЧС (в прошлом замначальника полиции) Армен Ерицян, директор СНБ генерал-полковник Горик Акопян, первый заместитель министра обороны, начальник Главного штаба ВС генерал-полковник Юрий Хачатуров, заместитель генерального прокурора Мнацакан Саркисян.
«Это профессиональный праздник для тысяч людей, сотрудников полиции, курсантов и ветеранов. Это люди, для которых служба не просто работа, а, без преувеличения, ежедневное спасение жизни граждан», - отметил в своем выступлении премьер-министр Тигран Саркисян, выразив уверенность, что полиция обладает необходимым потенциалом для решения стоящих перед ней задач и достижения поставленных целей, повышения качества авторитета и работы, снижения уровня коррупции. Со своей стороны, правительство Армении считает важным улучшить социальное положение сотрудников системы.
Начальник полиции Алик Саркисян, в свою очередь, отметил, что руководимая им ныне структура с честью прошла путь приобретения опыта и реформирования. Намекнув на недавние аресты ряда сотрудников системы, Алик Саркисян призвал не бояться самоочищения.