ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հայտնել է, որ Ռուսաստանը եւ ԵԱՏՄ երկրները ամենշաբաթյա ձեւաչափով կիրականացնեն Միության զարգացման հնգամյա ռազմավարության նախապատրաստման աշխատանքները, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Կարեւոր փաստաթուղթ է նախապատրաստվում, որը կորոշի Միության զարգացման ռազմավարությունը առաջիկա 5 տարվա համար: Կան շատ հարցեր, թե ինչ տեսք պետք է ունենա ռազմավարությունը»,- ասել է Միշուստինը փոխվարչապետների հետ հանդիպման ժամանակ:
Նրա խոսքով՝ ռուսական կողմից այդ աշխատանքները կհամակարգի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը: Միշուստինի պնդմամբ՝ Ռուսաստանը պետք է առաջնորդի թվային օրակարգով:
«Բոլոր փոխվարչապետներին եւ պրոֆիլային նախարարներին խնդրում են ներգրավվել այդ աշխատանքում: Պետք է գործել օպերատիվորեն, այս տարվա մայիսին նախագահին պետք է ներկայացվի զարգացման ռազմավարության ծրագիրը: Այդ փաստաթուղթը կդառնա գլխավոր ուղենիշը Եվրասիական տարածում հետագա աշխատանքի համար»,- ասել է ՌԴ վարչապետը:

Russian Prime Minister Mikhail Mishustin has said that Russia and the other countries will carry out preparations on a weekly basis for the five-year development strategy for the Union, TASS reports.
"An important document is being prepared that will determine the Union's development strategy for the next five years," Mishustin said during a meeting with the deputy prime ministers. "There are many questions about what the strategy should look like."
According to him, from the Russian side these activities will be coordinated by Deputy Prime Minister Alexei Overchuk.
"The development strategy plan should be presented to the president [of Russia] in May this year," the Russian prime minister added, in particular. "This document will become the main guideline for further work in the Eurasian area."