TCL Communications ընկերությունը հայտարարել է BlackBerry ապրանքանիշը փակելու մասին։ Շարքի սմարթֆոնների վաճառքը կդադարեցվի աշնանը, Twitter-ում հայտնում է BlackBerry Mobil-ը, տեղեկացնում է Lenta-ն։
Հայտարարության մեջ ասվում է, որ այս տարի BlackBerry բջջային ապրանքանիշը կդադարեցնի իր գոյությունը։ TCL Communications ընկերությունը, որը իրավունքներ ունի սարքերի շարքի հանդեպ, 2020թ․ օգոստոսի 31-ից հետո կդադարեցնի սմարթֆոնների վաճառքը։
Ապրանքանիշի ամփոփման համաձայն, BlackBerry-ի երկրպագուները գնահատել են KEY նորացված շարքը, որի շրջանակներում թողարկվել է մի քանի սմարթֆոն։ Ընկերությունը շնորհակալություն է հայտնել օգտատերերին եւ ապրանքանիշի գործընկերներին՝ նկատելով, որ լուսավոր ապագայի հույս ունի ինչպես TCL Communication-ի, այնպես էլ BlackBerry Limited-ի համար։
2016թ․ դեկտեմբերից BlackBerry-ն պատկանում էր TCL Communications ընկերությանը, որը սարքերի թողարկման եւ վաճառքի իրավունք ուներ։ Ավելի վաղ BlackBerry-ն հրաժարվել էր սմարթֆոնների արտադրությունից՝ կենտրոնանալով ծրագրային ապահովման վրա։
BlackBerry հեռախոսների եւ սմարթֆոնների առանձնահատկություններից են բիզնես-դիրքորոշումը, անձնական տվյալների պաշտպանությունը եւ ֆիզիկական QWERTY-ստեղնաշարը։ BlackBerry ապրանքանիշի առաջին սարքը թողարկվել է 1997թ․՝ Research In Motion ընկերության կողմից։

Компания TCL Communications объявила о закрытии бренда BlackBerry. Продажи смартфонов линейки прекратятся осенью, сообщается в Twitter BlackBerry Mobileм, передает Lenta
В заявлении говорится, что в этом году мобильный бренд BlackBerry прекратит свое существование. Компания TCL Communications, владеющая правами на линейку аппаратов, перестанет продавать смартфоны после 31 августа 2020 года. Компания будет оказывать поддержку пользователям BlackBerry до 31 августа 2022 года.
Бренд подытожил, что фанаты BlackBerry оценили обновленную линейку KEY, в рамках которой вышло несколько смартфонов после перезапуска серии. Компания выразила благодарность пользователям и партнерам бренда, заметив, что надеется на светлое будущее как для TCL Communication, так и для BlackBerry Limited.
С декабря 2016 года бренд BlackBerry принадлежал компании TCL Communications, которая имела права на выпуск и продажу устройств. Ранее компания BlackBerry отказалась от производства смартфонов, сосредоточившись на программном обеспечении.
Отличительными особенностями телефонов и смартфонов BlackBerry являются бизнес-позиционирование, защита личных данных и физическая QWERTY-клавиатура. Первый аппарат под маркой BlackBerry был выпущен в 1997 году компанией Research In Motion.