Վրաստանի խորհրդարանական ազգային գրադարանում ապրիլի 20-ին տեղի կունենա «Հայոց Ցեղասպանությունը 1914-18 թվականների վրացական պարբերականներում» գրքի շնորհանդեսը:
«Վրաստանի Հայ Համայնք»-ի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ժողովածուում տեղ են գտել Վրաստանի Ազգային Խորհրդարանական գրադարանի` վրացական պարբերականների բաժնում պահպանվող Հայոց Ցեղասպանության թեման լուսաբանող նյութեր:
Հրատարակությունն ընդգրկում է 1914-1918 թթ ժամանակահատվածը, ինչն ընթերցողին թույլ է տալիս հետեւել իրադարձությունների ընթացքին նախապատերազմյան տարվա հունվարից, Առաջին աշխարհամարտին Թուրքիայի ներգրավվելուց մի քանի ամիս առաջ, մինչեւ 1918 թվականի մայիս, երբ նախկին Ռուսական Կայսրության տարածքում իրենց անկախությունը հռչակեցին Վրաստանը, Հայաստանն ու Ադրբեջանը: Ժողովածուում ժամանակագրական կարգով ներկայացված են այն կարեւորագույն տվյալները, որոնք այն ժամանակների վրացական պարբերականների շնորհիվ մեզ են հասել վերլուծական հոդվածների եւ փաստերի արձանագրման տեսքով:
Հրատարակության գլխավոր նպատակը վրաց ընթերցողին կոնկրետ թեմատիկայի հետ կապված Խորհրդարանական հանրային գրադարանի արխիվներում պահպանված նյութերին ծանոթացնելն է:
Գրքի ստեղծման գաղափարը եւ ժողովածուի հրատարակման հետ կապված բոլոր աշխատանքները իրականացրել են Վրաստանի Հայ Համայնք եւ  Վրաստանի Հայ ուսանողների միություն հասարակական կազմակերպությունները:

A presentation of the book entitled “The Armenian Genocide in Georgian periodicals, 1914 to 1918” will be held at the National Parliamentary Library of Georgia on Wednesday.
The Armenian community in Georgia reports that the volume includes articles on the Armenian Genocide kept at the Periodicals Division of the Library of the Georgian parliament.
The volume covers the period from early 1914 to mid-1918 thus enabling readers to keep track of the developments from January 1914, a few months before Turkey got involved in World War I, to May 1918, when Georgia, Armenia, and Azerbaijan declared independence in the former territory of Russian Empire.
The periodicals in Georgian archives, which have not so far been studied on the subject of Armenian Genocide, contain valuable information that has not until now been available to the public.
The volume was compiled and published by the Armenian community in Georgia and Armenian Student Association in Georgia, under the auspices of the European Armenian Federation for Justice and Democracy (EAFJD) and Armenian community in Georgia.