Այժմ խոսակցություններ են գնում, որ մեկ միլիոն բնակչություն ունեցող քաղաքի քաղաքապետը ինքնամեկուսացվել է եւ հրաժարվում է աշխատավայրից կատարել իր պարտականությունները։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երեւանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը։
«Հարգելի գործընկերներ, առաջիկայում հանդես եմ գալու ուղիղ եթերով՝ ներկայացնելու հակահամաճարակային մի քանի միջոցառում, որոնք անհրաժեշտ է իրականացնել քաղաքային իշխանության կողմից։
Մինչ այդ խնդրում եմ քաղաքապետին ազդանշաններ հաղորդել մեզ եւ հանրությանը, առ այն, որ նա պատրաստակամ է վերադառնալ արձակուրդից եւ կատարել քաղաքապետի իր պարտականությունները, որպեսզի կարողանանք համակարգված աշխատանք տանել։
Երեկ Էջմիածնի քաղաքապետը ուղիղ եթերով, իր կաբինետից դիմեց քաղաքի բնակիչներին, ինչը գովելի եւ անհրաժեշտ քայլ էր։ Իսկ այժմ խոսակցություններ են գնում, որ մեկ միլիոն բնակչություն ունեցող քաղաքի քաղաքապետը ինքնամեկուսացվել է եւ հրաժարվում է աշխատավայրից կատարել իր պարտականությունները։ Սա կարող է կառավարման ճգնաժամ առաջացնել, ուստի ավագանին պետք է իմանա իր անելիքները»։

Rumor has it that the mayor of a city with a population of 1,000,000 has isolated himself and refuses to perform his duties from his office. This is what head of the Light faction of the Council of Elders of Yerevan Davit Khazhakyan wrote on his Facebook page.
“Dear colleagues, I will be going live to present several anti-epidemic actions that the municipal authorities need to perform.
Until then, I would like to ask the mayor to show us and the public that he is willing to return from leave and perform his duties so that we can work in a coordinated manner.
Yesterday the mayor of Etchmiadzin went live and addressed her citizens from her office, and this was commendable and necessary. Now, rumor has it that the mayor of a city with a population of 1,000,000 has isolated himself and refuses to perform his duties from his office. This can lead to a crisis of governance. Thus, the Council of Elders must know what to do.”