Ունենք կորոնավիրուսով վարակման 115 հաստատված դեպք. բոլորի վիճակը բավարար է: Այս մասին այսօր՝ մարտի 19-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Նրանցից 38 աստիճան ջերմությունից բարձր ջերմություն ունի ընդամենը 5 հոգի: 39-ից բարձր ջերմություն ունեցող չունենք: 37-ից բարձր ջերմություն ունենք 34 հոգի:
60-ից բարձր տարիքի անձինք 13-ն են, որոնցից ոչ մեկի ջերմությունը այս բարձրերի մեջ չի մտնում: Կարող եմ ասել, որ որեւէ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է աշխարհում տիրող իրավիճակին, նա նշեց. «Չինաստանում օջախները կարողացել են մարել, երեկ Չինաստանում նույնիսկ մեկ նոր դեպք չի արձանագրվել: Սակայն բռնկումներն ինտենսիվ շարունակվում են Եվրոպայում, արդեն 10 հազարի է հասնում,  մահերի թիվը մոտենում է 3 հազարի: Ցավալի է, բայց մահացողների մեծ մասը մեծ տարիքի անձինք են: Համաճաճակը բավականին լայն թափով ամբողջ աշխարհում տարածվում է»:

У нас имеется 115 случаев заражения коронавирусом, состояние всех больных удовлетворительное. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 19 марта министр здравоохранения Арсен Торосян.
«Из них лишь у пятерых температура выше 38 градусов. Ни у кого из больных нет температуры выше 39 градусов, у 34 человек же температура выше 37 градусов. Людей старше 60 лет – 13, ни у одного из них нет высокой температуры. Могу сказать, что жизни ни одного человека не угрожает опасность», - заверил Торосян.
Что касается ситуации, царящей в мире, то министр подчеркнул: «В Китае очаги смогли потушить, вчера в КНР не было зафиксировано ни одного нового случая. Но вспышки интенсивно продолжаются в Европе, число зараженных уже достигает отметки в 10 тыс., а число смертей – 3 тыс. Причем большая часть скончавшихся – пожилые люди», - заключил глава Минздрава.