Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։ Մարտի 27-ի ժամը 9-ի դրությամբ ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները հանրապետությունում հայտնաբերել են 44 տրանսպորտային միջոց, որոնց մեջ եղել են 2-ից ավելի անձինք, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև մարտի 27-ի ժամը 9-ը՝ 1260 տրանսպորտային միջոց։ Որոշումը խախտած բոլոր անձինք իջեցվել են մեքենաներից։
Վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ են կազմվել հասարակական տրանսպորտի 34 վարորդների նկատմամբ, որոնք տեղափոխել են սահմանված քանակից ավելի ուղևորներ։
Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում։ Վարորդներին հորդորում ենք տեղափոխել միայն մեկ ուղևորի՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները։

Полиция продолжает обеспечивать исполнение решения коменданта об ограничении свободного передвижения людей с целью предотвращения возможного распространения коронавируса. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Полиции республики.
По положению на 09:00 часов 27 марта, сотрудники Дорожной полиции обнаружили в республике 44 транспортных средств, в которых было более 2 человек, с момента же вступления в силу решения коменданта до 09:00 часов 27 марта – 1260 транспортных средств.
Протоколы об административных правонарушениях составлены в отношении 34 водителей общественного транспорта, которые перевозили больше установленного количества пассажиров.
«Еще раз призываем население ограничить выход из своих квартир и выходить из них лишь в крайне необходимых случаях. А водителей призываем перевозить лишь одного пассажира, сохраняя требования, установленные решением коменданта», - отметили в Полиции.