Կորոնավիրուսով վարակված քաղաքացիներից ավելի քան 500-ը որեւէ բուժում չի ստանում, որովհետեւ նույնիսկ ջերմություն չունի: Կառավարությունում այսօր կապիտալ ծրագրերի իրականացման ընթացքին վերաբերող տեղի ունեցած խորհրդակցությանը ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այս պահի դրությամբ աշխարհում կա 1 մլն 119 հազար հաստատված կորոմավիրուսի դեպք, արձանագրվել ե 59 245 մահ եւ 229 338 մարդ առողջացել է: Հայաստանի Հանրապետությունում նույնպես շարունակվում են նոր դեպքերը կորոնավիրուսի: Այս պահի դրությամբ մեր երկրում կա 770 դրական ախտորոշված դեպք, ունենք ցավոք սրտի 7 մահ, 43 մարդ առողջացել է եւ այս պահի դրությամբ 720 մարդ գտնվում է բուժման պրոցեսի մեջ, իհարկե էնքանով, որքանով էդ պրոցեսը համարվում է բուժման, որովհետեւ մեծամասնությունը ավելի քան 500 մարդ ըստ էության որեւէ բուժում չի ստանում, որովհետեւ նույնիսկ ջերմություն չունի, բայց այնուամենայնիվ նրանք վարակակիրներ են եւ նրանց պետք է պահել նման պայմաններում, որպեսզի վարակի տարածումը կանխարգելվի»,-ասաց վարչապետը:

Более 500 людей, зараженных коронавирусом, не получают никакого лечения, потому что у них нет даже температуры. Об этом заявил на совещании в Правительстве 4 апреля премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«На этот момент в мире есть 1 млн. 119 тыс. подтвержденных случаев коронавируса, зафиксированы  59 245 смертей и 229 338 человек уже выздоровели. В Армении все еще продолжается выявление новых случаев заражения коронавирусом. Сейчас в стране есть 770 положительно диагностированных случаев, имеется, к сожалению, 7 смертей, а 43 человека выздоровели. По положению на этот момент, 720 человек находятся в процессе лечения, конечно, настолько, насколько данный процесс можно считать лечением, поскольку  большинство, свыше 500 граждан, по сути не получают никакого лечения, у них нет даже температуры. Тем не менее, они заразны и должны пребывать в таких условиях, чтобы предотвратить распространение инфекции», - заявил Пашинян.