Նիկոլ Փաշինյանը ոչ մի բան չի էլ փորձում անել, նա միայն լցնում է սեփական գրպանները: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված «Ստի վերջը 4» տեսանյութում ասել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը:
«ժողովուրդ ջան, ես վստահ եմ, որ դուք գիտեք, որ պայմանավորվելու փորձ եւ փորձեր եղել են ոչ միայն ինձ հետ, այլ բոլորի հետ եւ այդ պատմությունը 100 տոկոսանոց ճիշտ էր, որովհետեւ կան մարդիկ, իսկ այդ մարդիկ շատ ավելի շատ են, քան նրանք, որոնք չեն պայմանավորվել, որոնք մի օրում ատելի օլիգարխներից դարձան կառուցողական եւ խոշոր սեփականատերեր: Նիկոլ Փաշինյանը հասկանալով, որ ուղակի խայտառակ է եղել, հրահանգել է դատախազությանը եւ քննիչներին իմ վրա կարել սուտ մատնության քրեական գործ»,-ասաց նա` նշելով, որ քրեական գործ է հարուցվել առաջին տեսանյութի վերաբերյալ, բայց չի հարուցվել երկրորդ տեսանյութի վերաբերյալ, որը վերաբերում էր մաքսանենգ ինքնաթիռին:
Մինասյանի խոսքով` պարզվում է Հայաստանից հնարավոր է մաքսանենգ ինքնաթիռ գնա, եւ դրա վերաբերյալ նույնիսկ քրեական գործ չհարուցվի. «Ինչո՞ւ չկա, որովհետեւ ՊԵԿ փոխնախագահը սարսափած զանգահարել է իր տիրուհուն եւ ասել է, որ եթե հանկարծ ինձ հացաքննեն, ես տալու եմ անուններ, ավելի լավ է՝ ինձ չհարցաքննեն: Ի դեպ, մարդկանց քանակը, որ գործընթացի մեջ թաթախված են, շատ ավելի մեծ է»:
Մինասյանը եւս մեկ հայտարարություն արեց` ասելով, որ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանը ներքաշել է միջազգային մաֆիոզ համակարգի մեջ եւ փող է աշխատում:
«Սխեման հետեւյալն է` ՀՀ մաքսանենգ ճանապարհով ներմուծվում են ադամանդներ Հնդկաստանից, տարվում են երկու երեք գործարաններ, որտեղ դրանք դառնում են «հայկական»: Ապացույց` խնդրեմ, ըստ պետական վիճակագրության՝ Հայաստանը 2020 թվականի առաջին եռամսյակում ունեցել է ավելի քան 20 միլիարդի, որպեսզի դու այդ 20 միլիարդի ադամանդները կարողանաս աշխատել, պետք է 1400 աշխատող, այնինչ այս ոլորտում կա գրանցված 400 մասնագետ: Հետեւաբար դա անհնար է անել եղած մարդկանցով, եւ դրա համար պետք է լինեն մեծ գործարաններ, որոնք Հայաստանում չկան: Կա միայն մի թիվ, որ Հայաստանից արտահանվել է 20 միլիարդի ադամանդ եւ ոսկի: Այդ համակարգը ստեղծվել եւ ղեկավարվում է Նիկոլ Փաշինյանի եւ նրա ընտանիքի կողմից, այդ մարդիկ կազմակերպել են Հայաստանի միջազգային հեղինակության հաշվին միջազգային մաֆիոզ ներմուծման եւ արտահանման համակարգ»,-ասաց նա:
Տեսանյութի վերջում Միքայել Մինասյանն ասաց, որ խնդրում է Նիկոլ Փաշինյանին, որ իր «մութ եւ զզվելի» ընտանեկան բիզնեսները փորձի գոնե անել Հայաստանի ներսում:
«Դուք բացի նրանից, որ խայտառակ եք անում մեզ, մեր երկիրը սարքել եք երրորդ երկիր, դուք նաեւ հետագայում այնպիսի պրոբլեմներ եք ստեղծելու, որի տակից մենք ենք դուրս գալու, ժողովուրդն է դուրս գալու»:

Никол Пашинян ничего не пытается делать, он просто набивает собственные карманы. Об этом заявил в видеоматериале «Конец лжи 4», обнародованном на своей странице в Facebook, бывший посол Армении в Ватикане Микаел Минасян.
«Уверен, что вы знаете о том, что были попытки договориться, причем не только со мной, а со всеми, и эта история на 100% была правдой, потому что есть люди, а этих людей намного больше, чем тех, с кем не договорились, которые за день из ненавистных олигархов превратились в конструктивных и крупных владельцев. Пашинян, понимая, что опозорился, поручил прокуратуре и следователям «пришить» мне уголовное дело о ложном предательстве», - заявил Минасян, отметив, что уголовное дело возбуждено по первому видеоматериалу, но вот по второму – нет, а оно касалось контрабандного самолета.
По словам экс-посла, оказывается из Армении может вылететь контрабандный самолет, и никакого уголовного дела в связи с этим никто не станет не возбуждать. «Почему нет, потому что замглавы КГД в ужасе позвонил своей «хозяйке» и предупредил, что в случае допроса он назовет имена, потому лучше его не допрашивать», - сказал Минасян.  Он сделал еще одно заявление, отметив, что Никол Пашинян вовлек Армению в международную мафиозную систему и зарабатывает деньги.
«Схема следующая: в Армению контрабандным путем импортируются бриллианты из Индии,  они направляются на два, три завода, на которых они становятся «армянскими».   Доказательство, пожалуйста, согласно государственной статистике, в первом квартале 2020 года Армения имела свыше 20 млрд. бриллиантов, для того, чтобы заработать эти самые 20 млрд. бриллиантов необходимо иметь 1400 сотрудников, в то время как в этой области зарегистрированы 400 специалистов.
Следовательно, сделать все это имеющими людьми просто невозможно. Для этого должны быть большие предприятия, чего в Армении нет. Есть лишь одна цифра - из РА экспортированы 20 млрд. бриллиантов и золота. Эту систему создал, ею руководит Никол Пашинян и его семья. Эти люди организовали международную мафиозную систему импорта и экспорта за счет международной репутации Армении », - сказал экс-посол.  В конце видеоматериала он попросил Пашиняна вести свои «темные и отвратительные» семейные бизнесы хотя бы внутри Армении.
«Помимо того, что вы позорите нас, вы еще превратили нашу страну в третье государство. Вы в будущем создадите также такие проблемы, из под которых «выходить» будем мы, народ», - заключил Минасян.