2019-ին ՀՀ արդարադատության նախարարությունն ակտիվորեն պայքարել է երկրում կոռուպցիայի տարբեր դրսեւորումների դեմ: Այս մասին հունիսի 9-ին ՀՀ Ազգային Ժողովում մշտական խորհրդարանական ​​հանձնաժողովների համատեղ նիստին 2019 թվականի պետական ​​բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ զեկույցի քննարկմանն ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
Նա, մասնավորապես, նշեց, որ մի քանի միջոցառում է իրականացվել՝ հանրապետության քրեակատարողական հիմնարկներում կոռուպցիան արմատախիլ անելու ուղղությամբ:
«Մենք նաեւ ակտիվ համագործակցել ենք խորհրդարանի հետ: Մասնավորապես, օրենք է ընդունվել հանցավոր ենթամշակույթի դեմ պայքարի վերաբերյալ»,- ասաց նախարարը: Նա նաեւ հայտնեց, որ 2019 թվականին կոյուղու վերանորոգման աշխատանքներ են իրականացվել  «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում:
«Ինչպես հայտնի է, այս հաստատություններում սննդի նոր համակարգ է ներդրվել: Մասնավորապես, սննդի կազմակերպմամբ այսուհետ զբաղվում են մասնավոր ընկերությունները»,- շեշտեց Բադասյանը:

In 2019, the Armenian ministry of justice was actively fighting against corruption, justice minister Rustam Badasyan said on Tuesday.
According to him, several measures had been taken to eradicate corruption in the penal institutions of the republic.
“We also actively cooperated with the parliament," he noted referring to a law adopted to combat criminal subculture.
As the minister noted, in 2019, work was carried out to repair the sewage system at the Nubarashen prison.
"As you know, a new food system has been introduced in these institutions. In particular, private companies continue to organize catering," he added.