2019-ին ՀՀ արդարադատության նախարարությունն ակտիվորեն պայքարել է երկրում կոռուպցիայի տարբեր դրսեւորումների դեմ: Այս մասին հունիսի 9-ին ՀՀ Ազգային Ժողովում մշտական խորհրդարանական ​​հանձնաժողովների համատեղ նիստին 2019 թվականի պետական ​​բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ զեկույցի քննարկմանն ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
Նա, մասնավորապես, նշեց, որ մի քանի միջոցառում է իրականացվել՝ հանրապետության քրեակատարողական հիմնարկներում կոռուպցիան արմատախիլ անելու ուղղությամբ:
«Մենք նաեւ ակտիվ համագործակցել ենք խորհրդարանի հետ: Մասնավորապես, օրենք է ընդունվել հանցավոր ենթամշակույթի դեմ պայքարի վերաբերյալ»,- ասաց նախարարը: Նա նաեւ հայտնեց, որ 2019 թվականին կոյուղու վերանորոգման աշխատանքներ են իրականացվել  «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում:
«Ինչպես հայտնի է, այս հաստատություններում սննդի նոր համակարգ է ներդրվել: Մասնավորապես, սննդի կազմակերպմամբ այսուհետ զբաղվում են մասնավոր ընկերությունները»,- շեշտեց Բադասյանը:

В 2019 году Министерство юстиции Армении активно боролось в стране с различными проявлениями коррупции. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий в ходе обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета на 2019 год заявил 9 июня министр юстиции Армении Рустам Бадасян.
Он в частности отметил, что было проведено несколько мероприятий для искоренения коррупции в Уголовно-исполнительных учреждениях республики.
«Мы также активно сотрудничали с парламентом. В частности, был принят закон о борьбе с криминальной субкультурой», - отметил министр.
Он также сообщил, что в пенитенциарном учреждении «Нубарашен» в 2019 году были осуществлены работы по ремонту канализации.
«Как вам известно, в этих учреждениях была внедрена новая система питания. В частности, организацией питания впредь занимаются частные компании», - подчеркнул Бадасян.