Հեղափոխությունից հետո ԱԺ հանձնաժողովների նախագահների տեղակալները, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալներն այլեւս չեն օգտվում ծառայողական մեքենաներից: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 8-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Հիշեցմանը, որ ընդդիմադիր եղած ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը բերում էր Դանիայի օրինակը, որտեղ միայն ԱԺ խոսնակն ունի ծառայողական ավտոմեքենա, Արարատ Միրզոյանն ասաց. «Մեծ հաշվով ապագայում այդպիսի իրավիճակի պետք է հասնենք, բայց նաեւ պետք է դիտարկել իշխանության ճյուղերի հավասար, հավասարակշռող մեխանիզմների համատեքստում: Պետք է խոսենք կառավարության անդամներին: Պատգամավորների եւ տարբեր մեկնաբանների շրջանում կա կարծիք, որ այդպիսի բաները պետք է համամասնորեն արվեն օրենսդիրում, գործադիրում, դատական իշխանությունում, որպեսզի թեկուզ նշանային հարթության վրա որեւէ իշխանության ճյուղի հեղինակությունը մյուսի հաշվին չընկնի: Ես արդեն ասացի, որ կրճատել ենք 11 հանձնաժողովների նախագահների տեղակալների եւ աշխատակազմի ղեկավարի 3 տեղակալների ծառայողական ավտոմեքենաները, ինչը քիչ չի»:
Նա անդրադարձավ նաեւ պարգեւավճարների թեմային՝ նշելով. «580 մլն դրամ պարգեւավճարի տեսքով տրվել է 132 պատգամավորի 14 ամսվա համար: մեծ հաշվով, կոպիտ մաթեմատիկական հաշվարկով ամսական 240 հազար դրամի կարգի գումար է կազմում: Խոսքը մեծ միլիոնների մասին չէ, ինչպես պատկերացնում են ոմանք: Մենք չենք թաքցրել մեր համոզմունքը, որ սա արդարացված քայլ է»:

После революции заместители председателей парламентских комиссий, заместители руководителя аппарата Национального Собрания республики больше не пользуются служебными автомобилями. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 8 июля спикер Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян.
Журналисты напомнили Мирзояну слова оппозиционера Никола Пашиняна о том, что в Дании служебная машина имеется лишь у спикера парламента. В ответ на это глава НС Армении заявил: «По большому счету в будущем мы должны прийти к этому, но все также следует рассматривать в контексте равных, уравновешивающих механизмов ветвей власти. Должны отменить у членов кабмина. В кругу депутатов и различных комментаторов существует мнение, что такие вещи должны быть сделаны пропорционально в законодательном, исполнительном органах, судебной системе, чтобы авторитет одной ветви власти не падал за счет другой. Я уже сказал, что мы сократили служебные машины заместителей глав одиннадцати комиссий и трех заместителей руководителя аппарата НС, что немало».
Что касается премий, то он подчеркнул: «580 млн. драмов в виде премий было выдано 132 депутатам за 14 месяцев. По грубым математическим расчетам, это составляет примерно 240000 драмов в месяц. Речь идет не о больших миллионах, как думают некоторые. Мы не скрывали свое убеждение в том, что это оправданный шаг», - отметил глава НС.