Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում շարունակում է քննվել Սիսական ջոկատի հրամանատար, գնդապետ, «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի դափնեկիր Աշոտ Մինասյանի ձերբակալման իրավաչափության հարցը, որտեղ մեծ թվով ոստիկանական ուժեր կան։
Դատարանի դիմաց են հավաքվել նրա աջակիցները, որոնք պնդում են, որ այս գործընթացը քաղաքական հետապնդում է։
Նշենք, որ Աշոտ Մինասյանի ձերբակալման իրավաչափության քննությունը սկսվել է ժամը 12:30–ից։
Աշոտ Մինասյանը ձերբակալվել է ՀՀ ՔՕ 35-300-րդ հոդվածի 1-ին մասի (իշխանության յուրացման եւ 35-305-րդ հոդվածի՝ պետական, քաղաքական կամ հասարակական գործչի գործունեությունը դադարեցնելու նպատակով սպանության նախապատրաստման) եւ 235-րդ հոդվածի (ապօրինի զենք զինամթերք պահելու) կասկածանքով։

В Шенгавитской резиденции суда общей юрисдикции города Ереван 15 ноября продолжает рассматриваться вопрос правомерности задержания командира легендарного отряда «Сисак», полковника, лауреата ордена «Боевой крест» 2-й степени Ашота Минасяна. К зданию суда стянуто большое количество полицейских сил.
Напротив здания суда собрались сторонники Минасяна, утверждающие, что данный процесс – политическое преследование.
Отметим, что процесс рассмотрения упомянутого вопроса начался с 12:30 часов.
Напомним, что Ашот Минасян задержан по подозрению в совершении деяний, предусмотренных по части 1 статьи 35-300 (узурпация власти), 35-305 УК Армении (подготовка убийства с целью прекращения деятельности государственного, политического или общественного деятеля) и статьи 235 (хранение незаконного оружия, боеприпасов).